Доступність посилання

ТОП новини

Російські експерти перевіряють м’ясомолочні підприємства України.


Віктор Міняйло Київ, 22 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Україні почали роботу російські експерти, які перевірятимуть українську ветеринарну службу та м’ясомолочні підприємства. Уряд України сподівається на поновлення до початку березня експорту продукції тваринництва до Російської Федерації.

«Ми для себе ставимо завдання максимум за 10 днів вийти на поновлення експортного постачання до Росії», - заявив журналістам віце-прем’єр з питань агропромислового комплексу Юрій Мельник.

За його словами, група російських експертів працюватиме в трьох напрямках.

Перший – це аудит ветеринарної служби України, де аналізуватиметься законодавство, практика застосування, система роботи ветеринарної служби України.

Другий - безпосередня перевірка роботи ветслужби в пунктах пропуску через кордон, портах, система роботи з імпортом та експортом продукції.

Третій – аналіз списку підприємств-виробників молочної продукції, який надала українська сторона.

Головний державний інспектор ветмедицини Іван Бісюк в інтерв’ю Радіо «Свобода» висловив сподівання, що російських експерти переконаються у надійності очолюваною ним служби:

«Звичайно ми очікуємо, що питання буде розв’язане. Ми на це сподіваємося, тому що ті питання, які сьогоднішні ставить російська сторона, вони виконуються українською стороною. І ми не бачимо сьогодні підстав для того, аби піддавати сумніву всю ту роботу, яка робиться державною службою ветеринарної медицни україни. Все залежатиме від того, наскільки сьогодні молокопереробні підприємства готові показати наскільки вони спроможні випускати якісну продукцію».

За словами Івана Бісюка, Україна запропонувала для перевірки 58 підприємств у Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Одеській, Чернігівській і Київській областях.

Голова Держдепартаменту ветеринарії також повідомив, що після завершення перевірки українська сторона планує проінспектувати російські підприємства, які імпортують продукцію в Україну. Він зазначив, що має факти порушень з боку російського виробника, але про санкції у відповідь не йдеться.

За коментарем Радіо «Свобода» звернулася до голови парламентського комітету з питань аграрної політики Івана Томича:

«Ситуація зрозуміла, як білий день. Російська сторона затягує процес щодо обмеження руху наших м’ясомолочних товарів на російський ринок. Це така чергова акція вжита щодо перевірки наших підприємств. Я переконаний, що цей процес буде однозначно під будь якими іншими вимогами актуальним до 26 березня».

Росія запровадила заборону на імпорт тваринницької продукції з України з 20 січня цього року. На думку російських експертів, українська продукція не відповідала ветеринарно-санітарним нормам і може бути небезпечною для здоров’я людини. Україна цю інформацію заперечує.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG