Доступність посилання

ТОП новини

Суд змінив запобіжний захід Юрію Гримчаку – адвокат


Юрій Гримчак
Юрій Гримчак

Суддя Антикорупційного суду Катерина Широка ухвалила рішення про зміну запобіжного заходу звинуваченому в хабарництві ексзаступникові міністра з питань окупованих територій Юрієві Гримчаку. Про це повідомили адвокати та дружина політика. Замість тримання під вартою Гримчак перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.

Раніше цього місяця, 15 січня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в задоволенні апеляційної скарги захисника Юрія Гримчака на ухвалу слідчого судді ВАКС від 24 грудня про продовження строку тримання під вартою стосовно підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд 24 грудня задовольнив клопотання детектива НАБУ щодо продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Юрія Гримчака. Повідомлялося, що термін тримання під вартою продовжено до 14 лютогіз альтернативою внесення застави у 1 999 761 гривень.

Юрія Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня у справі про вимагання 1,1 мільйона доларів хабарів за нібито сприяння в ухвалені рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави. Перед затриманням вдома у заступника міністра пройшов обшук. Їм інкримінують злочин, передбачений статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

15 серпня Юрію Гримчаку та Ігорю Овдієнку оголосили підозру. За версією слідства, «бралися кошти на погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд» і «вирішення цивільного позову у Верховному суді». 22 жовтня Гримчаку змінили підозру на частину 2 статті 28, частину 3 статті 369-2 (зловживання впливом).

XS
SM
MD
LG