Доступність посилання

ТОП новини

Bellingcat: ідентифіковано ще одного російського офіцера, що може бути причетним до збиття MH17


На місці падіння уламків літака рейсу MH17, Донецька область, липень 2014 року
На місці падіння уламків літака рейсу MH17, Донецька область, липень 2014 року

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat повідомила, що їй вдалося ідентифікувати ще одного російського військового, ймовірно, причетного до збиття малайзійського «Боїнга» над Донбасом 2014 року. Йдеться про чоловіка, який під іменами «Оріон» та «Андрій Іванович» фігурує на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих міжнародною Спільною слідчою групою з розслідування катастрофи (JIT), яку очолює прокуратура Нідерландів, та в документах сепаратистів угруповання «ЛНР».

За даними Bellingcat, це Олег Володимирович Іванников, 1967 року народження.

«Bellingcat з дуже високою впевненістю визначив, що під час падіння MH17 Олег Іванников був офіцером Головного розвідувального управління Генерального штабу Міністерства оборони Росії (ГРУ) і виконував цю функцію принаймні до вересня 2017 року», – мовиться у повідомленні на сайті розслідувачів.

За інформацією групи, Іванников прибув до України в першій половині 2014-го і перебував тут принаймні до початку 2015 року.

«Під час свого перебування в «ЛНР» він координував і керував військовими діями російських бойовиків, проросійських сепаратистів і контингенту «приватної армії» з групи «Вагнера». Іванников також здійснював нагляд за постачанням і транспортуванням озброєнь через російсько-український кордон. Він виконував ці функції під час падіння MH17», – зазначається у повідомленні.

До того, як розгорнути свою діяльність в Україні, стверджують у Bellingcat, Олег Іванников працював під псевдонімом «Андрій Іванович Лаптєв» як фактичний міністр оборони та надзвичайних ситуацій (2006–2008) у самопроголошеній «Республіці Південна Осетія» – грузинському регіоні, який Росія, зокрема, визнала «незалежним».

24 травня голова міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) у Нідерландах заявив, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», із якого збили пасажирський літак рейсу MH17, належав 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Росії, базованій у місті Курську. Як і попереджали організатори заходу, якихось відомостей про підозрюваних чи імен осіб, причетних до збиття малайзійського літака рейсу MH17 у небі над Донбасом, оприлюднено не було.

Голова Спільної слідчої групи Фред Вестербеке під час виступу. А на столі частини ракети російської установки «Бук», яка знищила «Боїнг» на Донбасі влітку 2014 року. Нідерланди, 24 травня 2018 року
Голова Спільної слідчої групи Фред Вестербеке під час виступу. А на столі частини ракети російської установки «Бук», яка знищила «Боїнг» на Донбасі влітку 2014 року. Нідерланди, 24 травня 2018 року

Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в катастрофі MH17

Голова НАТО закликав Москву визнати вину в збитті літака рейсу MH17

Міжнародна слідча група: літак рейсу MH17 збили з «Бука» 53-ї бригади протиповітряної оборони Росії

Над Донбасом хотіли збити цивільний літак Росії, а збили MH17 – екс-заступник голови СБУ

XS
SM
MD
LG