У лондонській газеті
The Guardian один із блогерів на її сайті, директор із питань політики британського Центру зовнішньої політики Ейдам Гаґ закликає не забувати про Україну «не лише у час кризи» і вважає, що «досі Захід недостатньо підтримував цю державу». Автор також запитує: «Чому Москва запропонувала 5-мільярдний кредит Україні всього через кілька тижнів після укладення нової газової угоди?» «Відповідь, імовірно, у позиції колишньої революційної соратниці Президента Віктора Ющенка – Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, на яку росіяни, здається, роблять дедалі більші ставки», – робить висновок дописувач. Він також резюмує, що «намагання росіян надавати фінансову допомогу традиційно прозахідній Тимошенко, а не своєму давньому протеже Вікторові Януковичу, наводить на одну думку: вони бачать у ній потенційну союзницю Кремля на тривалу перспективу». «Чи це таємна стратегія обох: і українського прем’єра, і росіян?» – запитує далі політолог. Цей лондонський дослідник називає дві важливі події попереду, які можуть істотно вплинути на майбутню стратегічну перспективу України. Перша – це нарада в МВФ, на якій фонд вирішить, чи зупиняти надання Україні кредиту загальним обсягом у понад 16 мільярдів доларів. Друга подія, на думку британського політолога, відбудеться, коли Тимошенко знову полетить до Москви на зустріч зі своїм колегою Володимиром Путіним і обмізкує політичні аспекти угоди між країнами, наголошує коментатор. І далі він закликає ЄС і Захід «не допустити, щоб Україна покладалася на якусь одну країну… не поверталася до сподівання лише на Росію». Допис завершується словами про необхідність надання Заходом Україні «активнішої підтримки – фінансової, технологічної, а також дипломатичної, яка потрібна Києву для збереження політичної незалежності».
Інша лондонська газета
The Financial Times інформує про занепокоєння Берліна і Москви процесами в Україні. Це видання дивують розбіжності в оцінці ситуації в Україні з боку міністра закордонних справ Німеччини Вальтера Штайнмаєра і колишнього радника українського уряду середини 1990-х Андерса Ослунда. Останній вважає, що Україну цілком влаштує 5-мільярдний кредит, а німецький політик і кандидат на посаду канцлера від соціал-демократів не погоджується з негайною необхідністю взагалі йти на допомогу Україні. The Financial Times також непокоїть і те, «які умови поставить Києву Росія, заявляючи про свою готовність фінансово підтримати Україну», і не без іронії додає, що «Путін і «Газпром» не приховують, що вони хотіли б отримати контроль над українською газотранспортною системою і газовими сховищами України».
Певним дисонансом у порівнянні з більшістю занепокоєних публікацій у Європі щодо ситуації в Україні є інтерв’ю французькій
Les Echos менеджера московського представництва консалтингової фірми Bain & Company Стефана Улкакара, який вважає, що у фінансовій та економічній кризі Росії та України «все найгірше вже позаду», бо «найслабші фінансові гравці вже пішли зі сцени».
(Прага – Київ)