Останні статистичні дані свідчать, що понад 60 відсотків чехів схвалюють закордонну політику, яку проводить уряд владної коаліції на чолі з партією громадянських демократів. Ця кількість за останні два роки зросла на 10 відсотків. Прагматичні чехи зважили все – і переважила безпека країни. Так вважає, зокрема, Ïржі Пеге, відомий чеський політолог, колишній радник із політичних питань першого чеського президента Вацлава Гавела.
«Гадаю, що вступ Чеської Республіки до НАТО був корисним із кількох причин. По-перше, він допоміг чехам знайти безпечний причал, який виправдав себе упродовж років. Більшість чехів бачить, що цей альянс відрізняється від минулих, як, наприклад, від Варшавського пакту чи двосторонніх договорів, які для чехів закінчились скоріше катастрофою. Тобто, це успіх НАТО, якщо йдеться про захист чеських національних інтересів. По-друге, це модернізація армії, яка під керівництвом НАТО змінилась. Створено професійну армію, яка хоч і мала, та за якістю відповідає стандартам західних армій. І, врешті, те, що багато чехів сприйняли вступ до НАТО як модернізацію політичних і правових інституцій, котрі у свою чергу допомогли Чехії вступити до Європейського Союзу», – сказав чеський політолог Ïржі Пеге.
Чехи задоволені модернізацією армії. Всього за два роки вона перетворилась із громіздкого 200-тисячного угруповання призовників на мобільний високопрофесійний підрозділ у цілісній структурі НАТО. Нині в чеській армії служить близько 50 тисяч професійних вояків і цивільних фахівців. Модернізовано летовища, що дало чехам нові робочі місця. Чеське військо здобуло авторитет діями своїх підрозділів протихімічної оборони. На цьому наголосив цими днями у Празі і головнокомандувач Об’єднаного командування з трансформації НАТО Джеймз Маттіс.
В очах пересічного чеха авторитет армії поліпшив загальну позитивну атмосферу в країні. І, на думку фахівців, вступ Чехії до Північноатлантичного союзу підняв політичну і правову культуру в країні та відкрив чехам двері й до Європейського Союзу.
(Прага – Київ)
Чехія в НАТО вже 10 років. Більшість чехів задоволена

Прага – Чехія, так само, як і Польща та Угорщина, цими днями відзначають 10 років вступу до НАТО. За десятиліття членства довіра чеських громадян до Північноатлантичного союзу зросла більше, ніж до будь-якої іншої інституції. У 1999 році вступ до НАТО підтримувала лише третина громадян, нині – 76 відсотків чехів. За останніми даними Центру вивчення громадської думки, найбільше вступ чехів до НАТО підтримують молоді люди, студенти, підприємці, а проти виступають переважно члени і прихильники компартії Чехії та старші за віком громадяни.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
Омбудсмен відреагував на резонансну справу про зґвалтування на Закарпатті 7798 views
2ЗСУ стабілізували ситуацію під Бахмутом: фотосвідчення із передової 4920 views
3Данілов відреагував на заяву Путіна щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі 4830 views
4У 6 областях опалювальний сезон завершать раніше, ніж планувалося – Чернишов 4734 views
5Триває найбільш інтенсивна фаза боїв за Бахмут – Сирський 4208 views
6Справа про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті: прокуратура оскаржить умовні терміни 3463 views
7МЗС прокоментувало заяву ООН про «дискримінаційний характер» обшуків у будівлях УПЦ (МП) 3356 views
8Влада Китаю намагалася повернути на батьківщину засновника Alibaba Group Джека Ма – Bloomberg 3165 views
9У Росії за майже 200 км від Москви стався вибух – ЗМІ 3154 views
10The Insider: серед чоловіків, які вдавалися до насильства щодо вивезених з України дітей – ексберкутівець 2381 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
«Буча-Комбуча», редиска «Азовсталь»: патріотичні гасла і назви у рекламі. Буде заборона?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що забороняє використовувати патріотичні назви чи слогани у назвах брендів чи у їх рекламі. У якому вигляді можуть прийняти документ депутати і яка думка суспільства – чи прийнятні такі слогани – дивіться у відео.
-
Відео
Чому в Україні обурилися зйомками ігрового фільму про Бахмут
Ігрове кіно про двох маленьких братів із Бахмута, які виживають у зруйнованому будинку без дорослих. Таким був опис сценарію нового ігрового фільму, який збиралася знімати в Україні нібито команда Колумбійського університету. Як виявилося, американський режисер – росіянин Олександр Молочніков.