Доступність посилання

ТОП новини

МВФ виділив Україні третій транш кредиту


Будівля центрального офісу Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні
Рада директорів Міжнародного валютного фонду розглянула на вчорашньому засіданні надання Україні третього траншу кредиту stand-by у розмірі 3,3 мільярда доларів США.

Таким чином, Україна отримала вже 10,9 мільярдів доларів США. Про це йдеться у прес-релізі Міжнародного валютного фонду.

Після засідання Ради директорів МВФ, виконувач обов’язків голови ради Джон Ліпські зазначив, що упродовж минулих місяців фінансовий тиск в Україні послабшав, і державна заборгованість швидкими темпами стабілізується.

Рада директорів МВФ ухвалила також зміни щодо критеріїв визначення бюджетного дефіциту, який тепер охоплює і дефіцит «Нафтогазу України».

Ключовим пріоритетом в Україні залишається відновлення довіри до банківської системи, що є основним в оздоровленні економіки, мовиться у прес-релізі МВФ.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прогнозує, що третій транш кредиту stand by Міжнародного валютного фонду в розмірі 3,3 мільярда доларів надійде в Україну до 3 серпня.

Відкриваючи засідання Кабміну, Тимошенко сьогодні наголосила, що умови, на яких наданий черговий транш, є найбільш прийнятними з можливих, виходячи з нинішньої економічної ситуації у світі.

«Це найбільш ефективні й найбільш дешеві гроші у світі. Вони коштують саме ту річну ставку, що є у світовому просторі – це близько 4%. Безумовно, такі ставки сьогодні одержати на ринку неможливо», – сказала прем’єр.

За її словами, виділення МВФ третього траншу свідчить про виконання антикризової програми, яка спільно з фахівцями Фонду була розроблена Кабінетом Міністрів.

Тимошенко також заявила, що за рахунок частини цих коштiв Україна повнiстю розрахується за борги за ранiше запозиченими валютними позиками.

Минулого тижня Президент Віктор Ющенко підписав лист намірів другого перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомив керівник головної служби Секретаріату Президента з соціально-економічного розвитку Роман Жуковський.

За його словами, після відправлення цього листа, Рада директорів МВФ буде мати всі необхідні підстави для розгляду й ухвалення рішення про виділення Україні третього траншу кредиту stand by.

8 липня прем’єр Юлія Тимошенко звинуватила Президента Ющенка в затягуванні переговорів української сторони з МВФ щодо залучення третього траншу кредиту.

Перед цим Кабмін схвалив лист намірів щодо співпраці з Фондом, відповідно до якого українська сторона обіцяє домагатися утримання інфляції на рівні не вище 13% за підсумками 2009 року.

5 листопада минулого року МВФ ухвалив рішення надати Україні стабілізаційний кредит у розмірі 16,4 мільярди доларів. Перший транш дворічної програми станови 4,5 мільярда доларів. У травні в Україну надійшло 2,8 мільярда доларів другого траншу кредиту МВФ. Четвертий транш Україна мала б отримати у листопаді після перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Переговори з МВФ про новий, четвертий транш можливі вже у вересні – Мінфін

Наступний перегляд програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом і надання четвертого траншу кредиту stand by може відбутися у вересні, заявив виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський.

«За попередніми домовленостями, це повинен був бути листопад. Але зараз МВФ розглядає можливість і, швидше за все, відповідні рішення можуть бути прийняті, що перегляд буде наближений», – сказав Уманський.

При цьому в. о. міністра фінансів зазначив, що успішність цих переговорів буде залежати від виконання Україною програми співпраці з МВФ і від розвитку подій у банківському секторі.

За словами Уманського, наступний транш становитиме понад 3,1 мільярда доларів.

Мінфін: надання третього траншу кредиту МВФ може зміцнити гривню

Виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський заявляє, що отримання Україною 3,3 мільярда доларів третього траншу кредиту МВФ може принести стабілізацію на валютний ринок.

За його словами, події, які відбуваються на валютному ринку, в першу чергу пов’язані з певними очікуваннями, які «були не зовсім позитивними».

«Рішення, ухвалене Міжнародним валютним фондом, я сподіваюся, виправить ці очікування й тенденції на валютному ринку», – сказав Уманський.

При цьому керівник міністерства фінансів відмовився спрогнозувати подальший курс гривні, пославшись на те, що в сформованих умовах давати які-небудь прогнози не зовсім правильно.

Із середини минулого тижня курс гривні став поступово падати і подолав рівень у 8 гривень за долар.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG