Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 07:06

Нове обладнання необхідне для безпеки шахт – Волинець


Голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець

Голова Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець в ефірі Радіо Свобода заявив, що для зменшення аварійності на шахтах необхідне «контролююче технологічне обладнання, таке, як уніфікована телекомунікаційна система, покращення роботи Держгірпромнагляду, притягнення до відповідальності осіб, які допускають порушення техніки безпеки».

Як зазначив голова Незалежної профспілки гірників України, на приватизованих шахтах гине величезне число людей. І це при тому, що трохи більше 10 відсотків шахт у приватній власності. Тому тут питання відповідальності, контролю мають бути на першому місці».

За словами народного депутата Михайла Волинця, 28-30 серпня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відвідає регіони, обласні центри та шахтарські міста. Головними питаннями її робочої поїздки буде виділення коштів на техніку безпеки та охорону праці, збереження здоров’я й життя шахтарів.

На сьогодні, за словами лідера Незалежної профспілки гірників, варто закривати ті шахти, на яких вичерпані балансові запаси вугілля, а також ті, які доведені до критичного стану і їх неможливо реструктурувати.

«Але достатньо виділити сьогодні в середньому по 300 мільйонів гривень на кожну шахту, щоб вони запрацювали. І не треба звільняти людей», – зазначив Волинець. «Закривати сьогодні шахти, поспішно, бездумно говорити, що вони не рентабельні, цього робити не варто», – сказав в ефірі Радіо Свобода голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець.

Тимошенко пропонує додаткові 100 мільйонів на безпеку в шахтах

Кабінет Міністрів пропонує додатково виділити з держбюджету 100 мільйонів гривень для гарантування безпеки праці на шахтах, заявила прем’єр Юлія Тимошенко.

«Ми маємо ухвалити рішення, що в бюджеті цього року, не чекаючи наступного, ми виділяємо додатково 100 мільйонів гривень на всі системи безпеки праці. І я вважаю, що наше завдання – до кінця 2010 року повністю втілити в життя найсучаснішу і найефективнішу систему захисту людей і систему спостереження за ситуацією в кожній шахті», – сказала прем’єр.

У неділю на шахті імені Кірова в Макіївці сталися викиди вугілля і газу, внаслідок чого загинули 8 гірників.

Українські шахти вважаються одними з найнебезпечніших у світі. Щороку тут гине до 200 гірників.

Сьогодні відбувається похорон 8 гірників

У неділю на копальні в Макіївці на горизонті 190 метрів стався викид вугілля і газу. Всього під землею перебували 355 гірників, на аварійній ділянці – 12.

Внаслідок викиду вугілля загинули 8 шахтарів.

Решта, в тому числі четверо гірників з аварійної ділянки, самостійно піднялися на поверхню, з них трьох із травмами у стані середнього ступеня тяжкості шпиталізували.

У наступні дні після медичного огляду до лікарні з попереднім діагнозом «отруєння чадним газом» додатково були госпіталізовані 16 гірників.

Причини викиду вугілля та газу має розслідувати урядова комiсiя на чолi з першим вiце-прем’єром Олександром Турчиновим.

Станом на сьогоднішній ранок у лікувальних закладах із травмами та отруєнням метановим і чадним газом перебувають 19 гірників шахти імені Кірова держпідприємства «Макіїввугілля».

Як повідомили в прес-службі МНС, перебіг їхнього захворювання – середнього ступеня тяжкості.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG