Це – крок до впровадження в Україні Ринку двосторонніх договорів, що має значно лібералізувати ринок і зробити його більш прозорим. Поки що ця нова модель енергоринку відпрацьовується у тестовому режимі, щоб фахівці змогли виявити та виправити її огріхи.
Запровадження з початку липня моделі Ринку двосторонніх домовленостей дозволить Україні відійти від ручного регулювання цін на енергоринку, вважає Світлана Комова, начальник відділу координації з Національною комісією регулювання електроенергетики державного підприємства «Енергоринок».
Це підприємство виступить модератором аукціону з продажу електроенергії, запланованого на 20 липня. Уже зареєстровано 33 компанії-постачальники електроенергії, які планують узяти участь у торгах. За результатами аукціону кожен покупець зможе укласти договір безпосередньо з компаніями-генераторами електроенергії.
«Так, умови діяльності дійсно ускладнюються, – визнає Світлана Комова. – Тому що зараз дебітором виступає перед виробниками тільки ДП «Енергоринок». У подальшому перед виробниками будуть виступати на прямих договорах постачальники. Але так працює Європа».
Більше свободи для споживача електроенергії
Ринок двосторонніх договорів дарує споживачеві електроенергії більше свободи, оскільки створить умови для прозорого формування ціни, стверджує Володимир Євдокімов, заступник директора ДП «Енергоринок».
«Ринок двосторонніх договорів потрібен для того, щоб була зрозуміла та індикативна ціна: наскільки може заплатити споживач, настільки продає виробник. Споживач буде розуміти, яким чином формується ціна на цьому ринку. Це – найголовніше», – зауважує він.
Ринок двосторонніх договорів перейде із «тестового» режиму в «реальний», коли Верховна Рада ухвалить відповідний закон. На сьогодні є два проекти цього закону, до яких можуть іще внести зміни, зазначає Сергій Вишинський, начальник управління енергоринку Нацкомісії регулювання електроенергетики. За його словами, тестовий режим потрібен для того, щоб виправити недопрацювання, допущені фахівцями під час розробки нової моделі ринку.
Вишинський зазначає, що після ухвалення закону деякий час на рівноправних умовах існуватиме дві моделі енергоринку: оптова та модель двосторонніх договорів – для того, щоб усі мали змогу адаптуватись до нових умов.
Анастасія Москвичова Київ – Україна готується перейти на європейські умови регулювання цін на енергоринку. Національна комісія регулювання електроенергетики має намір провести перший пробний аукціон із продажу електроенергії.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
В Україні оголошена масштабна повітряна тривога, летять ракети (відбій) 42191 views
2Після візиту до Китаю президент Євроради очікує, що Пекін приєднається до наступної зустрічі щодо «формули миру» 28736 views
3У Польщі кажуть про «зниження інтенсивності» у контактах з Україною 22219 views
4На дні змілілого Каховського водосховища знайшли цінні артефакти 20403 views
5США пропонують винагороду до 7 млн доларів за інформацію про росіянина-втікача Артема Усса 17462 views
6Орбан вкотре виступив проти вступу України до ЄС, але «готовий до компромісу в інших питаннях» 13731 views
7Путін на зустрічі з Раїсі в Кремлі похвалив відносини РФ з Іраном 8160 views
8Кабмін заборонив вільний в’їзд до прикордонної смуги 8138 views
9Журналісти зʼясували, що «ядерну валізку» за Путіним носять капітани першого рангу 5345 views
10У ГУР розповіли про списки тих, за ким українські спецслужби стежать на території РФ 4733 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
Десятки країн взялися за повернення українських дітей з РФ
Перше засідання Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей відбулося 8 грудня у Києві. Участь у заході взяли представники 72 країн та міжнародних організацій. З промовою виступив і президент України Володимир Зеленський.
-
Мультимедіа
Обличчя ЗСУ. Фоторепортаж Радіо Свобода до Дня Збройних сил України
6 грудня — це день, коли в 1991 році український парламент ухвалив закон «Про Збройні сили України». Закон визначає ЗСУ як «військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладається обов'язок обороняти України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності».