Таким чином організатори акції намагаються вплинути на свідомість кожного українця, зауважує координатор проекту Юрій Пивоваренко.
На його погляд, причина загальної засміченості – у відсутності відповідальності на всіх рівнях, адже людина, яка прибирає сьогодні, завтра смітити не буде.
Очистити Україну важливо ще й через те, що держава готується приймати європейську футбольну першість у 2012 році, каже Юрій Пивоваренко. «Наша акція – це не акція прибиральників сміття, – зауважує активіст. – Якщо люди будуть готові слідкувати за порядком, чистотою і красою в країні, то люди будуть доносити до туристів думку про те, що в нашій країні чисто, в нашій країні красиво, і всі, хто сюди приїде, мусить викидати сміття в урну. Бо ніхто не має права тут смітити. Тут є хазяїн. Є люди, які вболівають за свою країну».
Українських прибиральників скерує ООН
Організаційну підтримку проекту забезпечує представництво програми Волонтери ООН в Україні. Основне своє завдання представники організації вбачають у тому, аби поділитись досвідом щодо проведення таких масштабних заходів.
«Україна – частина глобальної ініціативи, яку започаткувала Естонія у 2008 році. Ідея об’єднала півсотні тисяч добровольців, що прибрали більш ніж 10 тисяч тонн сміття, – говорить Джованні Моцареллі, координатор проекту представництва ООН в Україні «Волонтерство заради нашої планети». – Ініціатива поширилась по всій Європі, залучивши близько 200 тисяч волонтерів. Мета кампанії – змінити свідомість суспільства, переконати людей в тому, що спільна ініціатива може дійсно щось змінити».
Цього року у різних країнах вже провели близько 15 аналогічних проектів. Найкращий результат показала Словенія, де на прибирання вийшов кожен десятий житель країни.