Доступність посилання

ТОП новини

Грецькі проблеми обговорюють у французьких Каннах


Прага – Головним викликом для світової економіки є боргова криза у деяких державах єврозони. Сьогодні цю проблему обговорюватимуть у Каннах, де відкривається дводенний саміт «Групи двадцяти» – об’єднання країн із найпотужнішими економіками світу. Оглядачі називають цей саміт «останнім шансом» для європейців довести інвесторам, що вони мають чіткий план виходу з кризи і зможуть його реалізувати.

Греція не належить до «Групи двадцяти», але грецький прем’єр ще напередодні вирушив до Канн. Папандреу пояснював європейським партнерам своє несподіване рішення провести референдум з приводу угоди з Європейським Союзом про фінансовий порятунок Греції. У відповідь на списання половини боргів і багатомільярдну допомогу греки мали би ще більше затягнути паски: скоротити пенсії і зарплати, звільнити тисячі державних службовців.

В Афінах думають проводити референдум у грудні. Уряд Греції у середу підтримав такий план, а голосування про довіру цьому Кабінетові міністрів призначене на п’ятницю.

Господар саміту в Каннах президент Франції Ніколя Саркозі з цього приводу заявив, що «дати можливість людям висловитися – завжди легітимно, але солідарність усіх держав єврозони не зможе спрацювати, якщо кожен не буде робити необхідні зусилля».

Новина про референдум, яка надійшла з Греції на початку тижня, обвалила біржові індекси. Інвестори побоюються, що негативне рішення референдуму призведе до банкрутства Греції і підірве деякі міжнародні банки. Є побоювання, що фінансові негаразди перекинуться й на більші європейські економіки – італійську та іспанську.

Двадцятка займеться і харчами

Навіть і без суперечливого грецького референдуму в Європейському Союзі ще не вирішили, як саме збираються збирати гроші для греків. Можливо, що у збільшенні Європейського фонду фінансової стабільності візьме участь Китай, один із учасників саміту «Групи двадцяти».

На нараді в Каннах представники найпотужніших економік світу також будуть вирішувати, як працювати прозоріше і як краще визначати можливі фінансові проблеми. На порядку денному і цінові коливання. На думку президента Світового банку Роберта Зелліка, попередження криз стосується не тільки банків і боргів, а й того факту, що мільйони людей у світі потерпають від стрибків цін на харчі. Так, зокрема, з осені минулого року ціни на пшеницю підскочили майже на третину. Тому в планах – створення регіональних резервних продовольчих фондів.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG