Доступність посилання

ТОП новини

FEMEN: у Білорусі дівчат побили і кинули в лісі


Мінськ – У Білорусі активісток FEMEN побили, обстригли, забрали документи й лишили в лісі. Про це повідомила лідер української організації Ганна Гуцол, з якою дівчата вийшли на зв'язок. Справою займаються українські дипломати.

«Вони живі, але не здорові і дуже налякані, їх вчора на мінському вокзалі захопили співробітники КДБ, всю ніч їх возили в машині, потім вивезли в ліс, облили олією, погрожували підпалити, потім погрожували ножем, тим же ножем різали волосся, зі шматками з голови зрізали, знімали це все на відеокамеру і залишили їх у лісі. Вони ось зараз дісталися до села Беки Єльського району Гомельської області, у них забрали документи», – сказала Ганна Гуцол Радіо Свобода.

За її словами, дівчата попросили телефон у місцевих жителів і зуміли подзвонити їй, тепер вони переховуються і дуже бояться. «Це були точно не хулігани», – заявила Ганна Гуцол про тих, хто знущався з дівчат.

У посольстві України в Мінську Радіо Свобода повідомили, що консул і ще один співробітник посольства вже виїхали до Гомельської області.

Речник МВС Білорусі Костянтин Шалькевич сказав Радіо Свобода, що ніякої інформації про трьох дівчат з FEMEN у нього немає. А прес-секретар КДБ Олександр Антонович відповів: «Без коментарів». Перед тим він назвав акцію українських активісток перед білоруською спецслужбою «грубо спланованою провокацією».

19 грудня, в річницю жорсткого розгону мінського майдану, в Мінську три активістки українського жіночого руху FEMEN Інна Шевченко, Оксана Шачко та Олександра Немчинова в гримі з вусами і з плакатами «Живе Білорусь!» топлес провели акцію протесту на сходинках будівлі КДБ Білорусі.

Від будинку КДБ дівчатам вдалося втекти, але о 20-й вечора 19 грудня телефонний зв'язок з ними пропав до 16 години 20 грудня.
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG