Доступність посилання

ТОП новини

FEMEN: у Білорусі дівчат побили і кинули в лісі


Мінськ – У Білорусі активісток FEMEN побили, обстригли, забрали документи й лишили в лісі. Про це повідомила лідер української організації Ганна Гуцол, з якою дівчата вийшли на зв'язок. Справою займаються українські дипломати.

«Вони живі, але не здорові і дуже налякані, їх вчора на мінському вокзалі захопили співробітники КДБ, всю ніч їх возили в машині, потім вивезли в ліс, облили олією, погрожували підпалити, потім погрожували ножем, тим же ножем різали волосся, зі шматками з голови зрізали, знімали це все на відеокамеру і залишили їх у лісі. Вони ось зараз дісталися до села Беки Єльського району Гомельської області, у них забрали документи», – сказала Ганна Гуцол Радіо Свобода.

За її словами, дівчата попросили телефон у місцевих жителів і зуміли подзвонити їй, тепер вони переховуються і дуже бояться. «Це були точно не хулігани», – заявила Ганна Гуцол про тих, хто знущався з дівчат.

У посольстві України в Мінську Радіо Свобода повідомили, що консул і ще один співробітник посольства вже виїхали до Гомельської області.

Речник МВС Білорусі Костянтин Шалькевич сказав Радіо Свобода, що ніякої інформації про трьох дівчат з FEMEN у нього немає. А прес-секретар КДБ Олександр Антонович відповів: «Без коментарів». Перед тим він назвав акцію українських активісток перед білоруською спецслужбою «грубо спланованою провокацією».

19 грудня, в річницю жорсткого розгону мінського майдану, в Мінську три активістки українського жіночого руху FEMEN Інна Шевченко, Оксана Шачко та Олександра Немчинова в гримі з вусами і з плакатами «Живе Білорусь!» топлес провели акцію протесту на сходинках будівлі КДБ Білорусі.

Від будинку КДБ дівчатам вдалося втекти, але о 20-й вечора 19 грудня телефонний зв'язок з ними пропав до 16 години 20 грудня.
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG