Доступність посилання

ТОП новини

На виборах-2012 змагатимуться «господарники», «блазні» та «політики» (огляд преси)


Де в Україні вимагають найбільші коментарі та чи варто поспішати за кредитом у банк?
Київ – На парламентських виборах-2012 у мажоритарних округах змагатимуться кілька типів кандидатів: «господарник», «блазень» і «політик». Наймасовіша категорія кандидатів – «політики», стверджує «Газета по-українськи». У виборчих програмах вони зазвичай апелюють до загальнодержавних справ і проблем, але різняться за підтипами. Кандидат «господарник» – це найчастіше бізнесмен, який розбудував свій бізнес в окрузі, в якому й балотується. Перед виборами цей кандидат власним коштом лагодить дороги, інфраструктуру. Образ «блазня» обиратимуть кандидати, які вестимуть провокаційну агітацію. Про те, хто з них матиме найбільші шанси і в яких регіонах йдеться в матеріалі «Політизована столиця схильна підтримувати «борців».

Розмір максимального хабара в Україні упродовж року виріс більш ніж втричі – до 10,5 млн гривень проти 3,2 млн. у 2010-му. Найчастіше і найбільші хабарі вимагають на Донеччині, а найменші і значно рідше – на Кіровоградщині. За даними МВС, минулого року в країні були зафіксовані майже 3 тис. випадків хабарництва. Найкорумпованішою лишаються сфера земельних відносин, освітня нива, охорона здоров’я і приватизація. Про це розповідає газета «Сегодня» у статті «Хабар за рік виріс».

Банкам можуть заборонити відбирати житло без суду і вимагати повної виплати боргу. Як інформує газета «Сегодня», в кредитному законодавстві вже найближчим часом можливі зміни. У Верховній Раді розглядається новий законопроект «Про споживче кредитування», який передбачає введення жорстких умов для роботи фінустанов. За твердженням авторів законопроекту, лише належний контроль над банками допоможе пережити очікувану другу хвилю економічної кризи.

Через скорочення експорту українського сиру його вартість в магазинах може знизитись від 10% до 30%, прогнозує газета «Факти». Поки заводи не скоротили виробництво сиру, його кількість на вітчизняному ринку збільшуватиметься, а ціни – падатимуть. Експерти видання переконані, що це призведе до зменшення закупівельних цін на молоко, після чого селянам стане невигідно тримати корів.

Причини російсько-українських торговельних війн – політичні, стверджує в «Газеті по-українськи» президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий. Черговий акт торговельного протистояння – це прояв політичної експансії на Україну для демонстрації сили Кремля. Ця демонстрація спрямована передовсім на внутрішнього споживача – щоб росіяни на президентських виборах голосували за «сильну руку». Програш України у торговельних війнах насамперед інформаційний. Нафтодоларова Росія щедро викидає гроші на інформаційні атаки. Київ у цій сфері не може сперечатися з Москвою, констатує економіст.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG