На Європейській площі голодують уже дев’ятеро осіб: із Києва, Запоріжжя, Вінниці, Івано-Франківська, Донецька та Дніпропетровська. На акції заборонено використання політичної символіки, винятком є намет Української народної партії, під яким збирають підписи проти згаданого закону.
Під час опозиційної демонстрації обіцяли, що на Європейській щодня чергуватиме хоча б один народний депутат, але поки що жодного «чергового» від Об’єднаної опозиції помічено не було, зауважують голодувальники.
Свою акцію вони називають прикладом народної самоорганізації, кажуть: її мета – показати владі, що на сьогодні в Україні є люди, які готові відстоювати свої переконання без політичної вказівки. За їхніми словами, під час протестів 3-6 липня, які завершилися «переможним» мітингом опозиції, ніхто з опозиційних лідерів не зміг пояснити, що робити далі.
Одна з голодуючих Ольга Довганюк каже, що готова боротися до кінця. «Поки не буде заяви про виконання наших вимог, або поки нам не стане зовсім погано», – пояснює дівчина.
Політики на Європейську площу тепер приходять поодинці
Такий крок з боку протестувальників демонструє зниження довіри до опозиції, від ухвалення закону вона програє не менше, ніж провладні партії, зауважує політолог Тарас Березовець. За його словами, від «мови» виграють хіба що радикали. І, можливо, Президент Віктор Янукович.
У Януковича насправді зараз є прекрасна можливість виступити – і про це вже подавали сигнали його радникиТарас Березовець
«У Януковича насправді зараз є прекрасна можливість виступити – і про це вже подавали сигнали його радники – із заявою, що законопроект загалом є потрібний, але його форма і ухвалення супроводжувалась значною кількістю порушень», – говорить політолог.
Відповідно, за його словами, цей законопроект треба буде переглядати і переголосовувати, а Віктор Янукович виступить у ролі справедливого лідера.
Опозиційні політики на Європейській площі з’являються поодинці. Зокрема, в понеділок до них приходив В’ячеслав Кириленко, днями був Віктор Ющенко, але до мітингувальників не підходив: підписав петицію проти «мовного» закону і поїхав геть.
Опозиційний політик Олесь Доній, який активно брав участь у протестах, зауважує, однак, що хоч і не підтримує ідею розділяти політиків і народ, свою допомогу активістам він надаватиме і надалі.
Тим часом, до протестувальників долучаються культурні та громадські діячі.