Богдан Гаврилишин називає новий «мовний» закон, який напередодні підписав Президент України, «жахливим», бо бачить у ньому загрозу внести розкол в українське суспільство. «Це справді найгірший законопроект від часу існування незалежної держави Україна», – каже він.
Водночас, коментуючи новий закон по телефону зі Швейцарії, Гаврилишин помітив у суперечливому документі й деякий позитив.
Це мобілізує людей більше, не тільки може на вибори до Верховної Ради, чи вибори ПрезидентаБогдан Гаврилишин
Меценат не шкодує, що його фонд оплатив поїздку до Віктора Януковича групи представників української інтелігенції, які на початку тижня літали у Крим обговорювати з президентом «мовний» закон.
Коли я дізнався про намір, я дуже радо це профінансував, бо я думав, що було варто дати шанс навіть Януковичу послухати і не підписати. Була певна надія на це, я дуже розчарований, що так не вийшлоБогдан Гаврилишин
Богдан Гаврилишин так само не шкодує, що особисто ходив разом з кардиналом Любомиром Гузаром до Голови Верховної Ради Володимира Литвина теж з проханням не скріпляти підписом «мовний» закон.
«Литвин також казав, що не підпише, але підписав. Знаємо тепер точно, яка тут є політика влади».
«Не тому, що ми вклоняємося гаранту»
Те, що представники інтелігенції поїхали – це підкреслює, наскільки антиукраїнська політика є в нашого уряду на чолі з ПрезидентомБогдан Гаврилишин
Лунає критика і стосовно складу учасників делегації інтелігенції у Крим до Президента, адже у список не потрапили ні Ліна Костенко, ні Іван Дзюба, ні Юрій Андрухович та інші авторитетні представники «творчого цеху». Богдан Гаврилишин говорить, що він не обирав учасників поїздки, а лише фінансово підтримав ідею. Каже, що точну суму, у скільки це обійшлося, знатиме від фінансового директора фонду свого імені у четвер, коли прилетить зі Швейцарії до Києва.
Уродженець Тернопільщини, Богдан Гаврилишин був радником кількох українських президентів, прем’єрів і голів Верховної Ради, засновником Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, членом Римського клубу.