Дніпропетровськ офіційно перестав бути містом-мільйонником ще рік тому. За оцінками обласного управління статистики, тоді в ньому проживало понад 999 тисяч осіб. За цьогорічними останніми даними – вже менш ніж 996 тисяч.
Начальник відділу статистики населення обласного управління статистики Любов Ходова називає дві основні причини скорочення населення: низька народжуваність та міграція. Кількість новонароджених зараз в 1,3 раза менша, аніж кількість померлих.
Однак деякі позитивні тенденції є, каже фахівець.
Показники демографічні не такі швидкі, як, приміром, в промисловості. Вони змінюються рокамиЛюбов Ходова
«Вимивання» висококваліфікованих кадрів
Кількість вибулих з Дніпропетровська у межах України, за даними статистики, наразі удвічі більша, ніж прибулих. Фахівці констатують: в останні роки, зокрема, є тенденція «вимивання» висококваліфікованих кадрів з Дніпропетровська до Києва.
Рецепт один, каже експерт з трудової міграції Ганна Прісич, – місцевий роботодавець має пропонувати конкурентну зарплату.
Часто буває така ситуація, коли той, хто вирішив працювати в Києві, – чоловік чи дружина – довго живе «на два міста», це впливає на сімейні стосунки. Цей економічний перекос впливає і на демографічну ситуаціюГанна Прісич
І про екологію потрібно дбати
Стан довкілля відіграє не останню роль у скороченні населення мегаполісу, переконана еколог, керівник міської організації «За право громадян на екологічну безпеку» Наталя Кожина. Одне з найбрудніших міст України не може бути привабливим для життя. Її рецепт – дбати про екологію і дотримуватись екологічного законодавства.
Дніпропетровськ – вимираюче місто, про це свідчить і збільшення кількості онкологічних захворювань, зменшення кількості дітей, які народжуються без патології. Це все досить серйозні фактиНаталя Кожина
Поки ж проблему зі кількістю населення у Дніпропетровську вирішують «екстреними методами» – приєднанням до міста прилеглих сіл. Днями на сесії обласної ради розглядали такий проект.
«Дніпропетровськ розробив проект, узгодив його з Дніпропетровським районом – про розширення меж міста. Один із пунктів передбачає приєднання до міста селища Авіаторського. Депутати обласної ради узгодили передання проекту до Верховної Ради», – розповів голова обласної ради Євген Удод.
До списку найшвидше скорочуваних міст увійшли й інші українські міста: Донецьк, Запоріжжя, Харків, Одеса. Є у переліку міста Італії, Південної Кореї, Угорщини, Грузії, Румунії, Чехії, Вірменії, Ліберії, Куби.
У рейтингу міст, які зростають найшвидше, лідирує китайський Пунін.