– Представники компанії «Wizz air» у відповідь на запитання щодо відсутності рейсів до Парижа (за свідченнями туроператорів, це один із найпопулярніших маршрутів), посилаються на договір між Францією та Україною, згідно з яким рейси між країнами може здійснювати лише один авіаоператор від кожної держави. Чи можна очікувати у найближчому майбутньому на якісь зміни?
Щоб по-справжньому розвиватися, потрібна базова компанія, інакше складно розвивати авіаціюБорис Колесников
– Колишні працівники «ДонбасАеро» подавали до суду й вимагали визнати банкрутство компанії незаконним. Як виглядає ситуація на сьогодні?
– Це структура, яка давно вже близька до «Аеросвіту». В авіакомпанії
насьогодні немає літаків. Були Як-42, найновіший з них – 90-го року. Тобто, йому вже 23 роки. М’яко кажучи, це небезпечно. Після випадку в Ярославлі, коли загинула хокейна команда, експлуатувати в Україні ці судна взагалі не видається можливим. При цьому в авіакомпанії працювало понад тисячу людей – це дурість. Там є профспілка, яку очолює 75-річна особа. Протести можливі, але вони не об’єктивні. Усі мали можливість перевчитися, пілоти та стюардеси, хто хотів, перевчився. А хтось сидить, склавши руки. Взагалі, це все виглядає як дитячий садок. Аеропорт Ларнаки (Кіпр - ред.), який приймає 8 мільйонів пасажирів, обслуговує триста працівників, а в Борисполі на ту ж кількість пасажирів – дві з половиною тисячі.
– Стосовно залізничного транспорту. Постійно ходять чутки, що скасують нічний потяг між Донецьком та Львовом. Люди переживають, бо він і зараз уже курсує через день.
– Нехай сідають в «Інтерсіті+». Бо такого у світі немає, щоб потяг ішов від Маріуполя до Санкт-Петербурга. Була ж організована компанія проти швидкісних потягів за гроші наших однопартійців, скажімо так. Скільки нісенітниць написали, коли їх вводили. Що у президента, у мене, у Ріната (Ахметова – ред.) є готелі. І що нам не вигідно… Це треба бути навіженим, щоб таке писати. По-перше, у нас немає готелів. За винятком «Донбас паласу». Але ті, хто їздить у потягах у плацкарті, вони в «Донбас паласі», наскільки я розумію, не живуть. Я пішов із міністерства 20 грудня. І більше потяги не ламаються. Вони стали кращі? Чи залізничні колії поліпшились?
Вищому керівництву залізниці ніякі реформи не потрібні. Там від 55-го року весь час крали. На всіх транспортних перевезеннях. Просто СРСР був багатший від України.
Потрібно локалізувати виробництво світових брендів, треба платити реальну вартість за пасажирські квиткиБорис Колесников
– То все ж таки потяг до Львова скасують?
– Я думаю, що ні. Але пасажирські вагони коштують таких грошей, що нових не купуватимуть, а ці «помруть» з часом. Поки Мінсоцполітики не буде компенсувати різницю залізниці, нічого не буде. А ще потрібно створювати державну корпорацію пасажирських перевезень. Бо що відбувається? За рахунок відправників вантажів залізниця компенсує збитки від пасажирських перевезень.
– Не секрет, що рівень нашого громадського транспорту важко порівнювати з тим, що є, наприклад, у країнах ЄС. Щоправда, там і проїзд коштує дорожче. Проте є елементарні речі, які можна зробити за мінімальні гроші. Це розклад. Я не кажу про електронні табло, хоча б таблички з інформацію про графік руху.
У державних та муніципальних компаніях немає справжніх менеджерів, бо їм треба платити нормальну зарплатуБорис Колесников