Голова Меджлісу Рефат Чубаров вважає, що так звана «влада Криму» спровокувала кримських татар на масові дії, відмовивши Мустафі Джемілєву у праві вільного пересування. Про це він повідомив заявив на прес-конференції у Сімферополі.
«Усі ці події, що відбулися в Армянську, коли тисячі кримських татар поїхали назустріч Мустафі Джемілєву, і ці події, які там потім сталися, відбулися виключно через те, що влада вжила заходів, які спровокували людей. Не варто забувати, що мова йде про Мустафу-ага, людину, яка всесвітньо відома. І тим, хто ухвалював це рішення – це також було відомо», – зазначив Чубаров.
Голова Меджілсу каже, що кримінальне переслідування може завершитися для частини учасників подій 3 травня суворими покараннями. «Це форма тиску та шантажу на Меджліс, мовляв, заспокойтеся, нічого не буде хорошого ані для вас, ані для кримських татар, або, як казав інший великий діяч ХХ-го століття, – «перегиби» на місцях», – додав він.
За словами Рефата Чубарова, діалог із кримськими татарами необхідно вести не представникам кримської влади, які «ще рік тому протидіяли відновленню прав кримських татар», а тим, «хто сьогодні ухвалює рішення у Москві».
«Провівши засідання Курултаю 29 березня, ми усі сигнали подали, але на них немає відповіді, – сказав голова Меджлісу.
Поклонська пообіцяла «ліквідувати» Меджліс
Рефат Чубаров вважає, що нині проблема не у представничому органі кримських татар. «Мало декларувати, що кримські татари будуть реально відновлені у правах. Як? Яким чином вони братимуть участь у реальному житті, щоб реально бути спокійними за своє сьогодення та майбутнє?» – запитує Рефат Чубаров.
Коментуючи заяву «прокурора» Криму Наталії Поклонської, в якій вона пообіцяла «ліквідувати» Меджліс кримськотатарського народу, Чубаров сказав: «Я ще не бачив документа, але ця фраза – я гарантую ліквідацію Меджлісу – мене, як історика, переносить до іншого часу та інших людей, більш сумнозвісних аніж пані прокурор. Побачимо».
У суботу, 3 травня в інтернеті з’явилося публічне звернення «прокурора» Криму, в якому вона сказала, що прокуратура спрямувала дві постанови до ФСБ Росії щодо дій керівників Меджлісу, які були кваліфіковані як екстремістські.