Доступність посилання

ТОП новини

На зміну кумівству прийшло побратимство?


На зміну кумівству прийшло побратимство
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Парламентар Парасюк домігся представлення начальником райвідділу міліції свого побратима. Сам він каже, що лише рекомендував

Львів – Попри суперечки у громаді, протести і звернення активістів до міністра Арсена Авакова в четвер у Жовкві, що на Львівщині, особовому складу правоохоронних органів таки представили нового районного начальника міліції Олександра Гостищева, побратима народного депутата Володимира Парасюка. Саме парламентар рекомендував цю людину на керівну посаду. Політика звинувачують у лобіюванні у кадрових питаннях.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У сесійній залі Жовківської райради було галасливо, як на базарі. Присутні перебивали один одного і перекрикували. На засіданні сесії були присутні не лише районні депутати, але й громадськість і місцеві активісти. Дехто у військовій формі. Люди були поділені у поглядах: одні за призначення нового начальника райвідділу, інші – проти.

Народний депутат Володимир Парасюк навіть пропустив засідання у Верховній Раді заради представлення свого друга Олександра Гостищева особовому складу міліції. Адже минулого разу, 6 травня, громада і місцеві політики не дозволили це зробити. Тому Володимир Парасюк цього разу скликав віче, де були переважно його прихильники, чим, як вважають, і натиснув на керівництво міліції Львівщини і опонентів.

– Ми прийшли підтримати Володимира Парасюка і його думку.

– Я не розумію, чому заміни бояться. Людина чужа, може побачить щось нове..

– Прийшов підтримати Парасюка, він хоче щось змінити, – говорили в один голос учасники скликаного депутатом віче.

Закон – не головне

Каменем спотикання стало те, що міністр Арсен Аваков своїм наказом призначив людину, яку йому рекомендував саме парламентар. Згідно з кваліфікаційними вимогами МВС, начальником районного відділу міліції може бути людина «з вищою освітою відповідно до фаху професійної діяльності за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня не менше від 3-х років». Людина, яку порадив Володимир Парасюк на керівну посаду, лише здобуває заочну вищу юридичну освіту і не має досвіду роботи в правоохоронних органах. Лише більше півроку служив добровольцем у батальйоні «Дніпро-1». Між депутатом і місцевими активістами відбулась гаряча дискусія.

– Ми вимагаємо просто, щоб було виконання законодавства і його дотримання. Ми не проти самого Гостищева.

– Міністр мав право призначати людину на таку посаду, який не має стажу роботи в правоохоронних органах, не має вищої освіти? – запитав Парасюка чоловік, який представився афганцем.

– Я сів за стіл з Арсеном Аваковим і кажу, в мене є два кандидати. Він взяв дві справи і сказав, що Гостищев підходить, бо вчиться і можна призначити, бо йде реформування. Я не наполягав, – відповів Володимир Парасюк.

– Дайте відповідь, на якій підставі? Завтра буде не Аваков, а інший міністр і інший депутат і буде інша людина начальником міліції.

Тут сиділи на схемах, їм не цікаво, щоб тут були зміни. Мене міністр запитав і я рекомендував Гостищева. Я беру за все, що тут робиться в районі, відповідальність
Володимир Парасюк

Власне опонентів народного депутата обурило те, що він пролобіював на посаду свого товариша, натиснув на міністра. Такі закиди Володимир Парасюк відкинув.

«Місцева рада ось тут у цьому будинку. Тут сиділи на схемах, їм не цікаво, щоб тут були зміни. Парасюк не призначає, мене міністр запитав і я рекомендував Олександра Гостищева. Я беру за все, що тут робиться в районі, відповідальність», – наголосив Володимир Парасюк.

Наказ виконано

Олександр Гостищев родом із Дніпропетровська. Був звільнений з добровольчого батальйону.

На запитання, чому погодився на посаду керівника міліції на Львівщині, якщо його особа спричинила спротив у громаді, відповів: «Я погодився, щоб змінити щось в країні, почати з маленького району і перейти на дещо більше. Начальником міліції я призначений і буду працювати, змінимо тут ситуацію і ставлення до міліції».

Самі ж жовківчани, які просто проходили мимо галасливого гурту під стінами райради, радше знизували плечима. Людей обурює власне те, що у кадрових питаннях після Майдану нічого не змінилось у країні. І це лише додає розчарування.

– Я з ними не зіштовхуюсь.

– Яка мені різниця. Я ні одного, ні другого не знаю. Мені просто смішно з того.

– Тут який би начальник не був, то нікому не догодить.

– Самі все вирішують, а ми то так…

Начальник ГУ МВС у Львівській області Дмитро Загарія виконав наказ міністра і представив особовому складу нового начальника райвідділу міліції.

Я пропоную дати можливість йому працювати, а ви, як місцева громада, самі дасте йому оцінку. Не справиться – доведеться піти
Дмитро Загарія

«Я повинен виконати цей наказ. Враховуючи те, що кандидатура Гостищева викликає певні протистояння я пропоную дати можливість йому працювати, а ви, як місцева громада, самі дасте йому оцінку. Не справиться – доведеться піти», попередив Дмитро Загарія під гучні вигуки у залі.

Однак у Львові подейкують, що група політиків має бажання змінити очільника обласної міліції, який не є людиною нинішнього міністра, на більш лояльного і свого. Бо саме громадські активісти натиснули після Майдану на міністра Авакова призначити на Львівщину Дмитра Загарію, який пройшов громадську люстрацію. І це тоді стало прецедентом у кадровій політиці МВС.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG