Доступність посилання

ТОП новини
16 Червень 2019, Київ 00:18

Журналіст Радіо Свобода Наталка Седлецька удостоєна премії імені Олександра Кривенка


У рамках Медіа-форуму у Львові утринадцяте вручили премію імені Олександра Кривенка

27 травня у рамках Медіа-форуму у Львові премію імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» вручили журналісту Радіо Свобода, автору і ведучій програми «Схеми» Наталці Седлецькій. За оцінками Капітули (почесної колегії), яка визначає переможця, розслідування в українській журналістиці є ключовим жанром, який змінює суспільство і змушує політиків боятись журналістів. Власне за заслуги у цьому жанрі Наталка Седлецька удостоєна нагороди.

Сашко Кривенко був відомим українським журналістом, публіцистом, редактором, працював спершу у Львові, потім у Києві. Але у 2003 році загинув в автокатастрофі, і друзі, щоб зберегти пам’ять про нього, заснували того ж року премію імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці». Щороку у травні, у місяць його народження, і нагороджують переможця, виголошується спогад про Кривенка, а Лекція свободи цьогоріч прозвучала від музиканта Святослава Вакарчука.

За журналістику змін

Капітула номінувала на премію Олександра Кривенка автора і ведучу програми «Схеми» Радіо Свободи Наталку Седлецьку. За словами представника журі Ігоря Балинського, Капітула зважала на сучасні виклики у журналістиці. І саме розслідування стало трендом в українській журналістиці, бо цей жанр змінює країну, змушує політиків боятись журналістів.

«Ми вважаємо, що політики без страху – це безвідповідальні політики. У цій ситуації робота команди Наталки Седлецької, програма «Схеми» (вона як автор і ведуча), свідчать, що розслідувана журналістика в Україні є журналістикою змін. І саме за журналістику змін вона удостоєна премії. І вона своїм проектом штовхає, рухає зміни. Її проект ми назвали. В останні роки ми намагаємось шукати журналістів, які проявили себе в екстремальних ситуаціях», – каже Ігор Балинський.

Почуватися вільним від самоцензури та тиску медіавласника – це велика розкіш для українського журналіста, наголосила Наталка Седлецька. За її словами, на Радіо Свобода створено острівець незаангажованої незалежної журналістики, згідно з західними стандартами.

У цьогорічному виборі журі також є і частка розуміння, що у нашій країні наразі високо цінуються журналістські стандарти за західним зразком
Наталка Седлецька

«У цьогорічному виборі журі також є і частка розуміння, що у нашій країні наразі високо цінуються журналістські стандарти за західним зразком медіа. Минулого року премію отримав журналіст Радіо Свобода і цього року (також). А це є підкреслення того, що журналістика плюралістична, виважена, всебічна, яка має собою становити повноту відображення картинки, всі ті стандарти, те, що сповідує Радіо Свобода – це те, що потрібно нашій державі, що потрібно плекати і розвивати в інших медіа», – говорить Наталка Седлецька.

Відповідальність за країну

Однією з форм пошанування пам’яті Олександра Кривенка під час удостоєння премією його імені є Лекція свободи. Щороку її виголошує інша особа. Цього разу це був музикант Святослав Вакарчук, який говорив про те, яку державу мають будувати українці, на яких засадах і цінностях. Спільні цінності і правила гри мали б єднати громадян держави.

Важливі принципи – один закон для всіх, чесні суди, відсутність корупції, свобода слова, абсолютна свобода економічних дій
Святослав Вакарчук

«Українська нація має мати свою ідентичність, вона має її плекати, культивувати, підтримувати, але першочергові речі перед тим, як ідентичність має бути виведена на певний зрозумілий порядок денний, ми маємо звернутись до фундаментальних речей: в якому суспільстві ми живемо, як збудувати справедливість, як зробити, щоб у середовищі було комфортно, як зробити так, щоб ми пишались своїм способом життя і діти не хотіли виїжджати з країни. Ці речі не досягаються щоденним підняттям прапору чи співанням гімну, вони досягаються тяжкою клопіткою роботою і боротьбою за прості і важливі принципи – один закон для всіх, чесні суди, відсутність корупції, свобода слова, абсолютна свобода економічних дій», – наголосив Святослав Вакарчук.

Не вимагай від держави, а бери відповідальність за країну на себе, закликав музикант.

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG