Доступність посилання

ТОП новини

У Світловодську бурхливо обговорюють пропозицію обмежити недержавні заходи


Павло Іванов

У соціальних мережах та серед громадських активістів міста Світловодська, що на Кіровоградщині, йде бурхливе обговорення проекту регуляторного акту сесії міської ради. У ньому йде мова про порядок організації та проведення недержавних масових громадських заходів. Активісти вважають це обмеженням прав і свобод жителів міста. Міські посадовці, навпаки, наполягають на тому, що виконують волю громади і діють у межах закону.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту сесії міської ради на сайті Світловодської міської ради опублікували ще 4 жовтня. До нього додали посилання на сам проект. Посадовці позиціонують проект постанови як відповідь на депутатський запит від 29 червня цього року та численні скарги жителів Світловодська на порушення громадського порядку.

​«Дуже було багато звернень від мешканців нашого міста, скарг – про те, що там проводяться деякі заходи, порушується там тиша, дискотеки і так далі. От ми відреагували на цей депутатський запит, будемо відпрацьовувати його. І не тільки запит. Тому що там були ще заяви від мешканців міста. Доведемо його до ладу, я думаю, щоб всім було комфортно», – заявила перший заступник Світловодського міського голови Олена Балюк під час прес-конференції 6 жовтня.

Олена Балюк
Олена Балюк

Місцеві громадські активісти наполягають на тому, що цей проект загрожує конституційному ладові України в їхньому місті та допускає обмеження прав і свобод громадян. До того ж, за словами громадського активіста Михайла Калюжного, сценарій подій дуже нагадує олександрійський, який стався на Кіровоградщині 2013 року.

«Текст дуже схожий, практично ідентичний текстові проекту рішення 2013 року, який ухвалювали в Олександрії», – зазначає Калюжний.

Михайло Калюжний
Михайло Калюжний

В Олександрії той проект затвердили, і скасовували його вже через суд. У Світловодську ж намагатимуться не допустити затвердження проекту, або домогтися чіткого його формулювання.

Адже депутатський запит стосувався лише масових заходів, які організовує та проводить саме виконком. Стверджуючи це, активісти посилаються на відеозапис сесії Світловодської міської ради від 29 червня, опубліковане на каналі міського голови в ютюбі. Посадовці ж наполягають на тому, що проект – не остаточний, і всі зауваження громади будуть враховані.

«Воно не остаточне. Тобто ми чекаємо – які будуть зауваження, пропозиції. Тільки після того, як воно пройде всю цю процедуру регуляторну, воно вже тоді піде по наших депутатських комісіях. Воно ще, можна так сказати, запропоновано сире», – наголошує перший заступник міського голови Світловодська Олена Балюк.

Не можна допустити ухвалення постанови – активісти

На думку активістів, ухвалення проекту в нинішньому вигляді допустити в жодному разі не можна.

«Пишуть зовсім не конституційні речі. Так, вони пишуть спочатку, в перших трьох пунктах, про те, що це не має стосунку до статті Конституції 39-ї, де гарантовані нам мітинги, збори, походи та демонстрації. Але тут же вони зразу нижче пишуть визначення, під яке підпадає, навіть якщо ми з сусідом вийдемо на подвір’я пограти в шахи – це ми проводимо масовий захід», – каже Михайло Калюжний.

Підтримати світловодських активістів готові активісти з інших районів області. Нині ж громадський сектор чекає обговорень та сесії міської ради.

«Наразі хочемо побачити, коли воно буде виноситись на сесію. Бо зараз він (мер – ред.) робить позачергову сесію. Вони у нас такі цікаві, що такі рішення досить часто виринають без попередньої публікації. Активісти сказали, що будуть збиратися, якщо на сесію буде виноситися це питання, записуватись на слово, і будуть пропонувати депутатам не ухвалювати цього рішення», – підсумовує Калюжний.

У разі ухвалення рішення без згоди громади активісти не виключають позову до Конституційного суду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG