Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 02:57

Американського журналіста, який висвітлював війну на Донбасі, вбили в Південному Судані


Ілюстративне фото

Комітет захисту журналістів вимагає провести незалежне розслідування обставин смерті американського репортера Крістофера Аллена, якого вбили у Південному Судані минулого тижня. Журналістська організація підозрює, що урядові війська навмисно полювали за журналістом, який пересувався разом із повстанськими з’єднаннями. Перед поїздкою до Африки Аллан висвітлював війну на Донбасі і був одним із перших, хто прибув на місце падіння малайзійського лайнера МН-17, збитого російською протиповітряною ракетою.

Для незалежного журналіста Крістофера Аллена важливим було не відвертатись від найгіршого, що відбувається з людством
Сейлем Соломон

«Для незалежного журналіста Крістофера Аллена важливим було не відвертатись від найгіршого, що відбувається з людством. Живучи у відповідності до своїх переконань, у своїх неповних 26 років він встиг висвітлити конфлікти в Україні та Південному Судані й поділитися потужними історіями з людьми по всьому світу», – пише про Аллена його колега з «Голосу Америки» Сейлем Соломон.

Минулої суботи Аллен був убитий під час зіткнення між урядовими військами та групами повстанців у південному прикордонному містечку Кайя, що у Південному Судані. Аллан, який пересувався разом із повстанцями, загинув від кульового поранення в голову. Про його смерть повідомили колеги-журналісти.

Південний Судан – наймолодша у світі незалежна держава, яка відділилася від Судану у 2011 році. Та незабаром країну охопила кривава міжетнічна громадянська війна. Повстанські сили вимагають відставки президента Сальви Кіїра, звинувачуючи його уряд у масових убивствах мирного населення. Сама влада багатого на нафту Південного Судану ці звинувачення відкидає, але суттєво обмежує доступ міжнародних журналістів до країни, побоюючись, що вони задокументують воєнні злочини у цій країні. Однак американському журналістові Крістоферу Аллену вдалося потрапити в самий центр протистояння у складі повстанської групи SPLA-IO.

Як повідомляє видання The Telegraph, сторони конфлікту надали різну інформацію стосовно обставин смерті американського журналіста. Міністр інформації Південного Судану Майкл Маквей повідомив, що журналіст незаконно перебував на території Судану, і раніше йому було відмовлено у наданні візи для в’їзду на територію країни,отже, він перебував там незаконно. Речник урядової армії Південного Судану заявив, що хлопець перебував на боці повстанців, і така доля чекатиме на будь-кого, хто «нападатиме з ворожими силами», повідомляє The New York Times.

Комітет із захисту журналістів рішуче відкинув цю позицію, заявивши, що Аллен не надавав допомоги повстанцям, і зазначив, що міжнародне право дає журналістам такий же захист, як цивільним особам у зоні конфліктів. Правозахисники зазначають, що єдиною зброєю, яку мав Аллен, була камера. Повстанці ж заявляють, що Аллена вбили навмисно, що урядові війська добре бачили, що він був у жилеті із надписом «преса», повідомляє видання.

Правозахисники зазначають, що єдиною зброєю, яку мав Аллен, була камера. Повстанці ж заявляють, що Аллена вбили навмисно

Комітет із захисту журналістів зазначає, що «фотографування й репортаж із місця подій не є атакою, це журналістська робота, яку виконують цивільні особи, захищені міжнародним правом». Організація закликає до незалежного розслідування справи для того, щоб притягнути до відповідальності винних за вбивство журналіста.

Перед поїздкою в Південний Судан в нього шалено горіли очі – він їхав за Великим Матеріалом
Вікторія Жуган

Журналістка Вікторія Жуган, яка знала Аллена особисто, на своїй Facebook сторінці зазначила, що молодий журналіст «не боявся стояти за себе і за те, у що вірив, лізти в саме пекло, він точно знав, на що іде. Перед поїздкою в Південний Судан у нього шалено горіли очі – він їхав за Великим Матеріалом».

Наразі Жуган звертається із петицією до міжнародних видань, з якими працював Крістофер Аллен, для того, щоб вони підтвердили свою співпрацю з ним і засудили незаконні вбивства журналістів провладними силами Південного Судану. Петиція вже зібрала понад 250 підписів.

Коли у Києві почалася Революція гідності, молодий журналіст сказав: «Я хочу бачити, як твориться історія. Я не хочу читати про історію

Історик за фахом, своєю роботою Аллен зробив значний внесок у висвітлення геополітичних викликів у Європі, зокрема, в Україні. Коли у Києві почалася Революція гідності, молодий журналіст сказав: «Я хочу бачити, як твориться історія. Я не хочу читати про історію», – повідомляє «Голос Америки».

Він також порушував важливі для України питання, наприклад про те, кому належать ЗМІ в Україні або чи достатньо нова влада бореться із корупцією.

Стаття Аллена для Vice: «Знайомтеся з європейськими бійцями, які поїхали на війну в Україні»

Молодий журналіст працював на такі всесвітньо відомі видання як The Telegraph, Al Jazeera, Toronto Star, The Pennsylvania Gazzette, The Independent і став одним із перших репортерів, які приїхали на місце катастрофи малайзійського літака МН-17 на Сході України і в деталях розповіли світу про те, що там побачили.

В документальному фільмі Аллен поділився своїми враженнями: «Коли перебуваєш тут, на сході України, і крізь бачиш смерть, ти усвідомлюєш наскільки швидко можна втратити життя»

Пізніше в документальному фільмі Аллен поділився своїми враженнями: «Коли перебуваєш тут, на сході України, і крізь бачиш смерть, ти усвідомлюєш, наскільки швидко можна втратити життя. Чи це людина, яка пересікає дитячий майданчик під час обстрілів, чи то люди, які впали з висоти 10000 метрів у літаку, – ти швидко усвідомлюєш, перебуваючи тут, усередині конфлікту, наскільки крихким є життя», – цитує журналіста «Голос Америки».

Його сім’я розповідає, що він міг би обрати спокійне життя, працюючи в науковій сфері, та Крістофер був відданий «ідеї розповісти історії людей, які шукали свободи в забутих куточках світу», – зазначає видання.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG