Газета Financial Times Deutschland підрахувала, що кожен день простою атомної електростанції обходиться компанії-операторові щонайменше в один мільйон євро. Не дивно, що концерн RWE вирішив вступити у відкриту конфронтацію з державою і подав до суду: мовляв, рішення про закриття АЕС є неправомірним. Крім того, з огляду на високі стандарти безпеки керівництво компанії не бачить підстав для такого негайного закриття.
«Наші електростанції є найбезпечнішими в Європі. Хоча ми готові пройти й подальше тестування. Це те, що суспільство від нас очікує», – заявив у розмові з телекомпанією ZDF речник енергетичного концерну RWE Фолькер Гек. Він наголосив також, що керівництво концерну завжди визнавало, що останнє слово за політикою, і тому готове виконувати всі вимоги щодо стандартів безпеки, які висуватимуться в майбутньому.
Струм почав дорожчати
Після відключення в Німеччині низки старих атомних електростанцій енергетичні компанії вимушені імпортувати струм, щоб забезпечити його стабільне постачання – передусім із Франції та Чехії. За даними керівниці Федерального союзу енергетичного та водного господарства Гільдеґард Мюллер, ціни на електроенергію в Німеччині почали зростати. Тому вона закликала використати час мораторію для пошуку консенсусу між політикою, суспільними групами та, звичайно, енергетичними компаніями.
Показовим у цьому сенсі став Ганноверський промисловий ярмарок. Відновлювані джерела енергії – його головна тема. Виникає питання, чи здатна енергія сонця, води й вітру замінити атомну енергію.
Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала об’єднати зусилля заради вирішення цієї проблеми.
«Я запрошую всіх і передусім німецьку промисловість, але й також усіх громадян, рухатися спільним шляхом. Той, хто виступає за розбудову відновлюваних джерел енергії, повинен також підтримати й розбудову відповідної інфраструктури», – заявила Меркель під час відкриття Ганноверського ямарку.
За словами представників економіки, необхідні технології вже існують, бракує лише політичного рішення й інвестицій. На думку експертів, Німеччина має потенціал, щоб через 10–15 років повністю відмовитися від атомної енергії.