Доступність посилання

ТОП новини

«Гюмен райтс воч» гостро критикує обидві сторони близькосхідного конфлікту


«Гюмен райтс воч» гостро критикує обидві сторони близькосхідного конфлікту

Прага, 11 квітня 2001 - У своєму звіті, оприлюдненому в середу, правозахисна організація «Гюмен райтс воч» гостро скритикувала Ізраїль і палестинських лідерів за триваючий близькосхідний конфлікт. У звіті мовиться, що Ізраїль несе відповідальність за найширші порушення прав людини. Автори звіту звинувачують також палестинців за атаки й обстрілювання ізраїльського цивільного населення.

Представники Правозахисної організації «Гюмен райтс воч», яка має свій осередок в Нью-Йорку і яка стежить за дотриманням прав людини у різних країнах світу, провели дослідження у місті Хеврон, поділеному на дві частини з огляду на три ізольовані енклави в цьому місті, в яких живуть 450 єврейських поселенців. Протягом п’яти тижнів представники «Гюмен райтс воч» провели 180 інтерв’ю із жителями міста, на основі яких підготували нинішній 82-сторінковий звіт. Вони стверджують майже щоденні збройні сутички в Хевроні. Палестинці домагаються виселення, за їхніми словами, найвойовничіших на західному березі Йордану єврейських поселенців. За словами виконавчого директора групи правозахисної організації, що займається Близьким Сходом і Північною Африкою, Ганні Меґаллі, Хеврон може служити мікрокосмосом руйнівного впливу ізраїльсько-палестинського конфлікту на життя цивільного населення. Обидві сторони зухвало нехтують правами мирного населення. У звіті під назвою «У центрі шторму» автори звинувачують ізраїльських солдатів у надмірній реакції проти учасників палестинських протестів. Ізраїльські підрозділи вживають автоматичну зброю з бойовою амуніцією проти беззбройних демонстрантів, які не представляють загрози життю ізраїльських солдатів. Звіт критикує також ізраїльські цілеспрямовані атаки проти палестинських активістів і закликає Ізраїль припинити цю практику, а також закликає зняти суворі обмеження на пересування палестинців у межах їхніх територій.

Автори звіту звинувачують також палестинців, які під час демонстрацій обстрілюють ізраїльських патрулів, чим провокують вогонь проти учасників демонстрацій. У звіті зареєстровано два таких випадки, коли під час відплатного обстрілу загинули або були поранені учасники палестинських протестів. Автори звіту критикують також палестинські атаки проти єврейських поселенців. За окремі атаки вони складають вину на членів організації Фатах, керованої Арафатом. Хоча автори звіту вважають єврейські поселення на палестинських територіях незаконними, поселенці – це цивільні особи, тому не повинні бути об’єктом збройних нападів. Автори звіту наводять випадок, який стався в Хевроні 26 березня, коли палестинський снайпер обстріляв групу цивільних осіб, де було багато дітей, убивши однорічну дитину і поранивши її батька. Тим часом палестинські лідери виступають із заявами, в яких намагаються виправдати такі атаки.

Від початку нинішньої хвилі конфронтації, тобто від вересня минулого року, мовиться у звіті правозахисної організації «Гюмен райтс воч», загинуло 460 людей, більшість з них палестинці. Автори звіту закликають надіслати на палестинські території групи міжнародних спостерігачів, чого домагаються палестинські лідери. Неозброєні спостерігачі мали б стежити за порушеннями перемир’я з обох боків.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG