Газета «Уолл стріт джорнел» містить коментар колишнього американського посла в Пекіні Джеймса Лилі і фахівця з міжнародних взаємин, професора Артура Волдрона. Закінчення суперечки між США й Китаєм автори називають успіхом Сполучених Штатів. З огляду на невияснені обставини зіштовхнення американського і китайського літаків американська сторона не попросила вибачення, чого вимагав Пекін і що означало би визнання вини за інцидент. Проте останній вислів жалю зі сторони президента Буша у зв’язку із загибеллю китайського пілота допоміг зберегти обличчя і китайським керівникам. Автори схвально відгукуються на рішення обох сторін відкинути зловорожість і військову конфронтацію заради реалізації спільних інтересів.
Британська газета «Індепендент» у редакційній статті пише, що сторонам вдалося вийти із конфлікту без приниження жодної з них. Газета вважає, що компроміс, можливо, загальмує достави Тайваневі американських найновіших радарних систем і зброї і, можливо, обмежить також польоти американських розвідувальних літаків уздовж кордонів Китаю.
Газета «Вашінгтон пост» теж дає позитивну оцінку рішенню китайських керівників закінчити інцидент і наголошує на тому, що Вашінгтон, висловивши жаль із приводу загибелі китайського пілота, не взяв на себе відповідальності за інцидент. При цьому газета порушує деякі причини повітряного інциденту, які лежать передусім у підвищеній агресивності китайських військових пілотів у зв’язку з польотами уздовж китайських територіальних вод американських патрульних літаків. Сполучені Штати тим часом заявили, що ці польоти є законні і будуть продовжені. Що було втрачене у цьому інциденті, підкреслює газета, так це прийняття сторонами правил гри і забезпечення відповідного зв’язку між ними на випадок постання критичних ситуацій, як це було між американськими і радянськими літаками і кораблями за часів холодної війни. Тим часом Китай не шукає такої співпраці зі США, а намагається змусити американський флот триматися осторонь від Південно-Китайського моря, що газета вважає нереальними і неприйнятними амбіціями Пекіна.
Інші коментатори наголошують на тому, що останнім жестом, тобто звільненням екіпажу американського військового літака, хоча із деяким запізненням, Пекін продемонстрував здоровий глузд, правильно оцінивши можливі політичні й економічні втрати від продовження конфронтації зі Сполученими Штатами.