Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині триває процес у справі колишнього керівника «Градобанку» Віктора Жердицького, тим часом закінчено слідство у справі одного з колишніх керівників «Нафтогаз Україна» Ігоря Діденка


У Німеччині триває процес у справі колишнього керівника «Градобанку» Віктора Жердицького, тим часом закінчено слідство у справі одного з колишніх керівників «Нафтогаз Україна» Ігоря Діденка

Берлін, 28 вересня 2001 – Від першого жовтня на лаві підсудних у земельному суді німецького міста Хільдесхайм неподалік від Ганновера сидітимуть вже двоє громадян України. Перший з них – Віктор Жердицький, член Верховної Ради України, колишній керівник «Градобанку». Другий підсудний – Ігор Діденко, один з колишніх керівників компанії «Нафтогаз-Україна». Прокуратура Ганновера вже закінчила слідство в справі Діденка, передала всі документи до суду і тепер наполягає на об’єднанні його справи зі справою Жердицького. Очікують, що в понеділок у суді буде оголошено звинувальний висновок щодо Діденка.

За даними слідства, один з колишніх керівників «Нафтогаз-Україна» був серед тих, хто допомагав Жердицькому в розкраданні частини грошей, що їх німецький уряд у 90-х роках переказав Україні для виплат компенсацій жертвам нацизму. Досі процес у справі Жердицького просувався повільно. Під час засідань судді обмежувалися лише формальними запитаннями до підсудного. Вони затягували процес, чекаючи на результати слідства у справі Діденка, щоби потім об’єднати її зі справою Жердицького. На думку оглядачів, тепер слід очікувати пожвавлення процесу.

Як зауважив представник суду Майєр Ламп, процес обіцяє бути надзвичайно цікавим. Цілком ймовірно, що адвокати Діденка намагатимуться виправдати свого клієнта, скинувши всю вину на Жердицького. Нагадаємо, що Ігоря Діденка було затримано в липні цього року в транзитній зоні аеровокзалу у Франкфурті-на-Майні. Так само як Жердицький, він зараз перебуває в Ганновері у слідчому ізоляторі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG