Доступність посилання

ТОП новини

Сергій Тигіпко: “Я переконаний, що Тундра та “Наша Україна” об’єднаються у правоцентристську більшість”


Сергій Тигіпко: “Я переконаний, що Тундра та “Наша Україна” об’єднаються у правоцентристську більшість”

Київ, 1 жовтня 2001 - Юлія Жмакіна: Ви, як замовник розслідування справи Гонгадзе агентством KROLL, задоволені результатом?

Сергій Тигіпко: Я хочу сказати, що я задоволений роботою з KROLLом. Я можу сказати, що це професійні люди. І мені сподобався їхній звіт: у плані того, як вони систематизували матеріал. Я перший раз побачив таку систематизацію. І я задоволений хоча б тим, що люди дійсно побачили усю картину з усіх боків і змогли її якимось чином оцінити. З іншого боку, я ще раз підкреслюю, що я не задоволений результатом. Тому що основне завдання, яке ми ставили, про що ми домовлялися з агенцією KROLL – з’ясувати хто вбив, хто замовив убивство Георгія Гонгадзе – відповіді на ці запитання ми не отримали.

ЮЖ: Але це надто схоже на PR-акцію партії “Трудова Україна”. Що ви скажете на це?

СТ: Що стосується PR-акції, знаєте, ми не називаємо ціну нашого замовлення KROLLу, але можу сказати, що я міг би зробити більш дешеві PR-акції. Ми хотіли зробити крок. Ми хотіли зробити якійсь прецедент в Україні. Частково він удався. Щоб далі продовжувати тут потрібен закон, який би дозволяв таким структурам як KROLL працювати у законодавчому полі України. Тому що, коли люди відмовляються надавати якусь інформацію слідчим компанії, не йдуть на зустріч – тут результату якогось добитися дуже важко.

Це одне. А інше – ті, хто звинувачують нас, називаючи все це PR-акцією, я хотів би почути, що вони зробили. Які реальні кроки зробили вони, аби усі дізналися правду у справі Георгія Гонгадзе. Тому, я боюся, що тут іде просто таке неконструктивне критиканство.

ЮЖ: Чому у звіті агенції KROLL не було названо імена винуватців – якихось високопосадовців, як було обіцяно? Можливо, ця частина звіту вами відкладена на час ближчий до виборів?

СТ: Заяву про високопосадовців робив я. І я її робив тоді, коли ще не було остаточного перекладу звіту. Тому що у мене була практично лише доба, аби прочитати звіт перед прес-конференцією. І тоді я сказав, що якщо у звіті будуть такі імена, то ми імена все одно назвемо. Ми не будемо нічого стримувати. Коли я прочитав звіт мені довелося тільки зателефонувати лені Притулі і вибачитися перед нею, тому що там є деяка інформація, яка, на мій погляд, некоректна по відношенню до молодої жінки. Я хотів ще зателефонувати дружині Георгія Гонгадзе і вибачитися перед нею, але я, на жаль, не зміг цього зробити, бо було мало часу.

Тому нічого не приховано нами. Я вас запевняю, мені байдужі будь-які імена. І якщо буде додаткова інформація ці імена будуть названі.

ЮЖ: Тепер, якщо дозволите, декілька запитань щодо майбутніх парламентських виборів. Глава Адміністрації Президента Володимир Литвин нещодавно заявив, що виборчому блоку ТУНДРА бракує лідера, а “Нашій Україні” – решти усього. Що це, на Вашу думку: заклик до об’єднання цих блоків (аби усього всім вистачало)? І чи не маєте Ви амбіцій лідера у блоці ТУНДРА?

СТ: Я не є прихильником об’єднання перед виборами ТУНДРИ і “Нашої України”. Тому що це погасить можливості “Нашої Україні” на Заході, ТУНДРИ – на Сході і на півдні України. Тому я думаю, що це недоцільно буде робити. При такій позиція я абсолютно переконаний, що ми об’єднаємося у правоцентристську більшість, яка буде сформована у Верховній Раді 2002 року. Тут, можу сказати відразу, що якихось протиріч між двома РУХами, ПРП у глобальному плані (а якраз такі протиріччя можуть нам перешкодити формування більшості) я не бачу. Що стосується лідера, то в принципі вони є. Але настільки розкручених, які б були однозначно сприйнятими, таких, дійсно, нема. Що ж до себе, то можу сказати, я абсолютно спокійний відносно своєї персони. Чому? Я знаю свої можливості. Я знаю, що мені заважає, бракує... Одне можу сказати: я чітко розумію, що з других-третіх-четвертих позицій набрати імідж у країні дуже важко. Тут потрібно бути лідером, займати якісь серйозні посади, які б дали можливість продемонструвати це лідерство. А цього явно не вистачає.

ЮЖ: І Вам теж цього бракує?

СТ: І мені теж не вистачає. І тому я погоджуюся із висловом Володимира Литвина.

ЮЖ: А якої Ви думки про якості лідера Віктора Ющенка?

СТ: Віктор Андрійович, якщо я не помиляюся 7 років займав керівні посади у НБУ, у Кабміні. І це дало йому можливість продемонструвати своє лідерство. Більше того – останній рік, який він очолював уряд, був надзвичайно і цікавим, і важливим, і я би сказав вдалим для економіки України. Економіка виправилася після кризи російської, почала зміцнюватися. Також були дуже гарні зовнішні ринки. Була зроблена ціла низка нормальних економічно-вивірених кроків. Це дало можливість Ющенку ще більше заробити собі іміджу. Тому я вважаю, що він сьогодні є однією з найбільш перспективних та розкручених політичних осіб в Україні.

ЮЖ: Чи вели Ви з Ющенком переговори як з лідером “Нашої України”?

СТ: Ні. За останні місяці щодо блокування між нами не було жодних переговорів. Я вже пояснив, чому це зараз недоцільно.

ЮЖ: І тепер запитання щодо ролі ЗМІ у майбутніх парламентських виборах. Чи здатні мас-медіа в Україні адекватно висвітлити вибори? І, зокрема, діяльність партії “Трудова Україна”?

СТ: Мені здається, абсолютно здатні. Ми бачимо, що в Україні, Слава Богу, є свобода слова. Ніхто не забороняє журналістам ставити жорсткі запитання і писати критичні статті. Ми, наприклад, бачили, коли восени та взимку були масові заворушення, це спокійно проходило по всіх засобах України. І найвідоміші телевізійні канали давали інформацію про це. Виступали опозиційні політики, які теж доводили свою думку, свою позицію. Тому я вважаю, що ми якраз пережили оцю проблему зі свободою слова. У нас уже широкий спектр можливостей. Мені здається, що і ставлення журналістів до своєї роботи достатньо професійне. Серед них багато хто розуміє свою відповідальність. І працюють вони практично за західними стандартами.

ЮЖ: Тоді як ви гадаєте, чому представники української опозиції вважають, що українські ЗМІ для них недоступні? Чи це означає, що повний контроль за мас-медіа має неопозиція?

СТ: Абсолютно доступними для всіх ЗМІ не можуть бути. Передусім тому, що далеко не всі політики цікаві цим ЗМІ. Багато людей, які звуть себе політиками, абсолютно пусті і абсолютно не цікаві. Вони нічого нового сказати не можуть. А кричати весь час, що все не так і не мати жодної уяви – яким чином виправити ситуацію – це було цікавим, можливо, на першому етапі. А зараз... Але я можу сказати, що якщо відбувається якась подія, в якій би опозиції хто не був – все одно це на екранах. Скажімо, приклад тої ж Юлії Володимирівни Тимошенко. То вона не злізала, практично, з екранів телевізорів! Був час.

ЮЖ: Був. Може і буде.

СТ: Життя покаже...

ЮЖ: А яке, до речі, місце Юлії Тимошенко та Форуму національного порятунку Ви відводите на майбутніх виборах?

СТ: Я не хочу нікого ображати. Але я думаю, що все менше і менше відгуку в українців будуть знаходити ті сили, що декларують щось “проти”. Будуть голосувати за перспективу. Будуть голосувати за надію. Це моє бачення майбутніх виборів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG