Доступність посилання

ТОП новини

Навколо київського заводу “Радикал”


Навколо київського заводу “Радикал”

Київ, 19 жовтня 2001 - Як уже повідомляло РС, 18 жовтня російські мас медіа передали інформацію про масштабну екологічну катастрофу у Києві внаслідок розлиття ртуті на заводі “Радикал”. Українське міністерство з питань надзвичайних ситуацій спростувало інформацію про вилив ртуті, пояснивши, що на збанкрутілому підприємстві відбуваються планові роботи, пов’язані з вивезенням ртуті. Але інтрига навколо “Радикалу” розгортається.

Отже, кияни у котре почуваються обдуреними, лишень невідомо ким саме – чи то українськими чиновниками, чи то російськими журналістами. Оскільки на початку жовтня у неконтрольованих державними структурами газетах з”явилась інформація про аварію на тому ж “Радикалі” і вилив ртуті. По тому було тихо, про ртуть ніхто не згадував, аж поки 18 жовтня “не вибухнула” російська “інформаційна бомба”. Внаслідок “вибуху”, у Києві створено спеціальну комісію на чолі з віце-мером Іваном Фоменком. Комісія перевірятиме екологічну ситуацію, що склалася на підприємстві, а також контролюватиме хід виконання робіт з санації території заводу. Про це повідомили у п”ятницю низка українських газет і сайтів, чим викликали чергову паніку серед киян. Отже, все-таки ртуть на збанкрутілому заводі все таки знаходиться. А якщо ведуться роботи з санації, завантаження у спеціальні балони і вивезення ртуті, значить, щось таке було. Що саме – незрозуміло. Від радянської доби, кияни звикли, що “диму без вогню не буває”, і ртуть просто так вивозити не будуть. Вірити офіційним особам люди у своїй більшості не звикли – ще свіжі асоціації з Чорнобильською катастрофою, загибеллю “Курська”. Киянам, крім того, пам’ятне мовчання місцевих чиновників щодо сховища – чи то швидше звалища – боєприпасів у селищі Коцюбинське.

Отже, в усіх випадках , здоров’я жителів столиці все таки постраждало – якщо не від ртуті, то від нервів. А влада знову порушила і чинну українську Конституцію, і міжнародну Орхуську конвенцію: перша передбачає захист прав і свобод громадян, а друга - доступ громадян до інформації, яка стосується екологічних лих. Цікаво, чому таємничою ртуттю на київському “Радикалі” не користуються численні “зелені партії” України для виборчої розкрутки?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG