Доступність посилання

ТОП новини

Новий уряд в Кабулі


Новий уряд в Кабулі

Прага, 24 грудня 2001 – Минулі вихідні принесли з Афганістану вістку про початок офіційної діяльності перехідного уряду Хаміда Карзая , а також інформації про бої місцевого значення із залишками бойових груп «Аль Каєди».

Побоювання щодо можливих терактів під час інавґурації перехідної адміністрації в Кабулі минулої суботи не справдилися. Хамід Карзай і його уряд у складі 30 головних діючих осіб цілком спокійно присягнули на вірність ідеї розбудови мирної, демократичної держави Афганістану. Агенства повідомили світові слова із тексту обціянки новго глави держави. «Я працюватиму, не покладаючи рук, для об’єднання і відновлення Афганістану, щоб мир запанував на нашій землі, щоб людям жилося краще»,-поклявся Хамід Карзай. Він також сказав присутнім:

«Цей шлях є дуже довгим і ми розпочинаємо нашу путь. Наше бажання одне-процвітання батьківщини, яка нині в руїнах, причиною яких стали злі сили, котрі спричинили цей хаос, і вони діяли, як в середині, так із-за меж нашої країни, маючи на меті задоволення власних амбіцій. Із-за них наша батьківщина стала землею війни, сумяття і тероризму та лежить тепер у руїнах».

Першим обняв Карзая тепер вже колишній президент країни Бурхануддін Раббані. У неділю на вулицях Кабула відбулася демонстрація на підтримку перехідного уряду. У понеділок не забарилися нові призначення влади. Так, Карзай оголосив, що заступником міністра оборони дав згоду стати генерал Абдула Рашід Дустум, командуючий узбецькими формуваннями в Афганістані. Глава уряду також повідомив , що має інформації про місцезнаходження лідера талібів мулли Мохаммада Омара і підкреслив, що Омар, як тільки буде схоплений, постане перед судом.

Тим часом американські спецпідрозділи при допомозі з повітря продовжують в Афганістані пошуки бойовиків з «Аль Каєди». За повідомленнями афганського агенства «Ісламік пресс» з Пакистану американці захопили колишнього заступника керівника розвідки талібів. Як заявив сьогодні представник міжнародної антитерористичної коаліції Кентон Кейт, цілком вірогідно, що Осама Бин Лядин загинув внаслідок інтенсивних бомбардувань печерних комплексів району Тора Бора на сході Афганістану. Хоча точної інформації про долю бин Лядина і його місцеперебування нині немає.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG