Доступність посилання

ТОП новини

Симферопольський мер подає до суду на Верховну Раду Криму


Симферопольський мер подає до суду на Верховну Раду Криму

Симферополь, 17 січня 2002 - А тепер знову повернімося до теми місцевих виборів у Криму, де при владі комуністи. Мер Симферополя Валерій Єрмак подає до суду на Верховну Раду Криму за те, що та, затверджуючи в середу на своїй сесії склад Симферопольської територіальної виборчої комісії, проігнорувала пропозиції міського голови. Про це Валерій Єрмак повідомив в інтерв’ю місцевим журналістам.

Нагадаю, що в середу кримський парламент, контрольований комуністами, призначив головою територіальної виборчої комісії Симферополя члена КПУ. Голосування у Верховній Раді автономії проходило за відсутності міського голови Валерія Єрмака. Мер, згідно з чинним законодавством, офіційно запропонував кандидатуру безпартійної Ніни Рябошенко, однак, більшість депутатів проголосували проти, затвердивши керівником Симферопольського тервиборчкому за пропозицією секретаря міськради комуніста Олександра Дорофеєва його однопартійця Володимира Карлюгу.

За словами Валерія Єрмака, він не уповноважував Олександра Дорофеєва вносити свої пропозиції з приводу складу тервиборчкому. Він назвав таке рішення кримського парламенту "абсолютно незаконним", а дії комуністичної фракції у Симферопольській міськраді, яка тричі блокувала затвердження складу комісії, – "зазделегідь продуманою акцією". На думку симферопольського мера, такі дії комуністів відкривають можливість будь-якому кандидату, який програв виборчі змагання до міськради або на посаду мера Симферополя, домагатися судового визнання виборів в адміністративному центрі Криму - недійсними.

Валерій Єрмак також поскаржився до Центральної виборчої комісії України і до Прокуратури автономії. Тим часом місцеві політики відзначають, що в Криму намітилася небезпечна тенденція встановлення однією з політичних сил – комуністами – повного контролю над місцевими виборчими комісіями. Зокрема, про це на прес-конференції у середу заявив голова Громадського комітету “Прозора влада” Андрій Сенченко. Він навів приклад Центральної виборчої комісії Криму, Симферопольської та деяких інших територіальних комісій. Пан Сенченко вважає, що честність і справедливість виборів у Криму – під загрозою. Офіційний Київ поки що на скарги і звернення з Криму – не реагує.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG