Доступність посилання

ТОП новини

Чи зніме суд з реєстрації кандидата в депутати Леоніда Грача?


Чи зніме суд з реєстрації кандидата в депутати Леоніда Грача?

Симферополь, 22 лютого 2002 - Голова Верховної Ради Криму, лідер місцевих комуністів Леонід Грач може не виконати свою обіцянку провести до нового кримського парламенту дві третини своїх однопартійців і знову стати спікером. Справа в тому, що над ним нависла загроза взагалі не потрапити до Верховної Ради АРК нового скликання.

У п’ятницю в місцевому суді Центрального району Симферополя розпочався судовий процес за позовом довіреної особи кандидата в депутати кримського парламенту Тетяни Красикової до окружної виборчої комісії №25. Інна Галкина, як представник пані Красикової, вимагає від суду зняти з реєстрації кандидата в депутати, голову Верховної Ради Криму, лідера кримських комуністів Леоніда Грача.

На думку позивача, Леонід Грач був зареєстрований кандидатом незаконно, оскільки не всі подані ним документи до окружкому заповнені і підписані особисто спікером, крім того, в декларації про майно занижена більш як на 200 квадратних метрів площа житлового будинку пана Грача на вулиці Аксакова у Симферополі і не вказано отримання прибутку від продажу квартири по вулиці Декабристів за 160 тисяч гривень.

Адвокат Леоніда Грача тим часом заявив, що скарга насправді є “надуманою, необґрунтованою і такою, що не підлягає задоволенню”. Спікер відкинув усі звинувачення, вважаючи їх політичними і намаганнями вибити його з боротьби за депутатський мандат.

На захист голови Верховної Ради Криму піднялася і Виборча комісія АРК. В четвер вона ухвалила звернення до Верховного Суду України, Вищої Ради юстиції, Мінюсту і Генеральної Прокуратури України, в якому закликала переглянути низку рішень місцевих судів, пов’язаних з виборами до кримського парламенту. Члени кримського виборчкому заявили про непідготовленість судів до розгляду суперечок, які стосуються реалізації виборчих прав громадян.

Як приклад наводиться випадок із судовим рішенням щодо кандидата у депутати кримського парламенту,1-го віце-спікера, комуніста Юрія Корнилова. За низку порушень з боку пана Корнилова євпаторійський суд відмовив чиновнику у реєстрації. Кримський виборчком, який проникся духом співчуття до членів “Блоку Грача”, вважає це несправедливим і просить офіційний Київ вплинути на кримські суди, хоч і рішення ці, згідно з положеннями Цивільно-процесуального кодексу України, є остаточними й опротестуванню не підлягають. Цілком можливо, що долю Юрія Корнилова повторить і Леонід Грач.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG