Доступність посилання

ТОП новини

Довкола зняття з реєстрації Леоніда Грача


Довкола зняття з реєстрації Леоніда Грача

Симферополь, 26 лютого 2002 - Як ми уже повідомляли, в понеділок місцевий суд Центрального району Симферополя визнав незаконною реєстрацію голови Верховної Ради Криму Леоніда Грача кандидатом у депутати кримського парламенту у виборчому окрузі №25, розглянувши позов довіреної особи одного із суперників спікера. Таким чином, виборчий “Блок Грача” залишився без свого лідера і, найімовірніше, що лідер кримських комуністів не виконає свою обіцянку у новому місцевому парламенті знову посісти крісло спікера.

Голова Верховної Ради Криму Леонід Грач, позбавлений судом у понеділок реєстрації кандидатом у депутати кримського парламенту, ввечері того ж дня направив скаргу до Апеляційного суду АРК з вимогою скасувати це рішення. Як стало відомо, скарга Леоніда Грача одразу ж була зареєстрована, однак дата її розгляду поки невідома. Його адвокат Ірина Романова заявила, що рішення місцевого суду – політично вмотивоване і вона оскаржуватиме його аж до Європейського суду з прав людини. Тим часом суддя Олександр Опанасюк, який розглядав цю справу, заявив у понеділок, що “рішення суду остаточне й оскарженню не підлягає”.

Нагадаю, що у позові вказувалося, що підписні листи окружком видав не Леонідові Грачу, а іншій особі, що голова Верховної Ради АРК не підписав зобов’язання про відпустку на період виборчої кампанії, як цього вимагає закон, і не точно вказав у декларації дані про нерухоме майно та про отримані прибутки. Все це суд визнав суттєвим порушенням чинного законодавства.

Сам Леонід Грач все це вважає "політичним замовленням і наслідком тиску на суд певних київських кабінетів", а також "кримських злочинних угруповань під назвою "Башмаки" і "Сейлем". Тим часом його соратники по партії намагаються продемонструвати, що судове рішення про скасування реєстрації Леоніда Грача дестабілізувало політичну обстановку на півострові. У понеділок права рука лідера кримських комуністів, віце прем’єр місцевого уряду Лентун Безазієв заявив, що прихильники Леоніда Грача ініціюватимуть всекримський референдум про приєднання Криму до Росії.

А у вівторок за ініціативи Симферопольського міському КПУ на центральному майдані міста перед Радою міністрів Криму комуністи виставили так званий безстроковий пікет і розбили шість наметів. За словами 1-го секретаря міськкому Компартії Валерія Кучеренка, він стоятиме тут доти, доки не буде скасовано згадане судове рішення. Тим часом місцеві спостерігачі звернули увагу, що захищати лідера кримських комуністів прийшли не більше двох сотень осіб, переважно похилого віку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG