Доступність посилання

ТОП новини

Наметове протистояння у Симферополі


Наметове протистояння у Симферополі

Симферополь, 6 березня 2002 - В Криму триває політичне протистояння. Його найяскравішою ілюстрацією є два наметові містечка, встановлені у центрі Симферополя прихильниками і противниками Леоніда Грача.

Перші намети на центральному майдані Симферополя з’явилися ще 26 лютого – наступного дня після того як місцевий симферопольський суд зняв голову Верховної Ради Криму, лідера кримських комуністів Леоніда Грача з реєстрації кандидатом у депутати парламенту автономії. Чи не щодня кількість наметів росла й у середу досягла 15 штук. Постійно тут чергують 15-20 комсомольців, які збирають підписи на підтримку Леоніда Грача і з вимогою скасувати рішення суду. Періодично до комсомольців приєднуються ветерани і тут виникає стихійний мітинг. Зо три рази на майдан приходив сам товариш Грач, але це було пов’язано з прямими телемостами Симферополь-Київ і Симферополь-Москва, в яких він брав участь.

А два дні тому з іншого боку майдану з’явилося інше, альтернативне наметове містечко. Його ініціатори закликають мешканців автономії не брати участі в акціях, що дестабілізують політичну ситуацію в автономії. Ініціатором альтернативної акції на підтримку судового рішення про зняття з реєстрації Леоніда Грача виступили місцеві відділення Демократичної партії України, Демократичного Союзу і партії “Нова сила”, а також низка молодіжних організацій Криму. У середу кількість їхніх наметів зроста до 10, кілька десятків молодих людей роздають листівки із закликами не піддаватися на політичні провокації. Над табором встановлено український і кримський прапори і вивішено плакат: “Крим для відпочинку, а не для бійки!”

Між двома наметовими містечками цілодобово чергують правоохоронці. Влада в перебіг акцій не втручається. Ситуація на центральному майдані Симферополя зберігається спокійною, але керівники обох таборів висловлюють побоювання з приводу можливих провокацій.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG