Доступність посилання

ТОП новини

Довгі вихідні у травні розбещують не лише терплячих українців. Від цього феномену не застраховані, наприклад, французи


Довгі вихідні у травні розбещують не лише терплячих українців. Від цього феномену не застраховані, наприклад, французи

Київ, 17 травня 2002 - Перша половина місяця у цій країні також святкова, а значить, збиткова з погляду конкретних малих, середніх і більших підприємців, тобто тих, хто зовсім не зацікавлений у довгих паузах.

День перемоги французи відзначають 8 травня. Ця дата припала на середу. А наступного дня у цій країні – велике релігійне свято Вознесіння, яке входить до переліку відзначених у календарі червоним дат. Тому до середи й четверга додали п’ятницю, суботу та неділю. Таким чином більшість французів одержали 5 вихідних і відпочивали до понеділка 13 травня. У французькій мові існує навіть спеціальне слово для таких поєднаних вихідних – un pont, що в прямому значенні перекладається, як “міст”.

Щоправда, не всі у Франції скористалися цим “мостом”. Навчальні заклади відновили свої заняття у п’ятницю, 10 травня. І, звичайно, працював новий президент і новий уряд, які цього самого дня зібралися на першу раду міністрів. Пригадую, у зв’язку з довгими вихідними спостерігалося певне напруження серед найвищого керівництва держави, оскільки формування нового уряду затягнулося за французькими мірками до непристойності – аж на дві доби. Треба було за будь-яку ціну оприлюднити склад нового уряду до випуску вечірніх новин 7 травня о 20-ій годині, до початку п’ятиденного зрушення великих мас французів.

До речі, вже 8 травня уранці на низці паризьких вокзалів можна було спостерігати величезний наплив людей, серед яких було вельми багато дітей. Пересічні французи скористалися наданою можливістю перевести подих, а підприємці підраховували, очевидно, збитки. Але не всі. Деякі великі універсальні крамниці були відчинені і на день перемоги, і на Вознесіння, чого раніше не спостерігалося. Ця практика з’явилася в останні роки. Але щоб працювати у державні вихідні, у Парижі, наприклад, треба одержати дозвіл мерії.

Отож, якщо країни порівнювати за збігом вихідних, то Україна не так далеко вже й відбігла від Франції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG