Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 15:17

Ядерні арсенали й політика Індії та Пакистану


Ядерні арсенали й політика Індії та Пакистану

Прага, 5 червня 2002 – У зв`язку із загостренням Кашмірської проблеми аналітики розмірковують над можливостями застосування сторонами своєї ядерної зброї, а світові лідери застерігають від наслідків атомної атаки.

Відомо, що Індія та Пакистан володіють ядерними боєголовками і ракетами, що здатні їх нести. Проте, експерти по-різному оцінюють ядерні арсенали обох країн. У Пентагоні говорять, що Пакистан має кілька десятків боєголовок, а Індія має менше. Британський оборонний інформаційний вісник Jane's Strategic Weapons Systems наводить інші дані: в Індії – від 50 до 150 ядерних боєголовок, у Пакистану – від 25 до 50.

І хоча жодна з конфліктуючих сторін не бажає атомної війни, дедалі частіше говорять про початок воєнних дії через Кашмір. Експерти Прінстонського Університету підрахували, що запуск 10-ти ядерних ракет по головних містах кожної з країн може вбити понад 3 мільйони людей одразу і після поширення радіації. Російський міністр оборони Сергій Іванов припускає, що в атомній війні між Індією й Пакистаном може загинути аж 20 мільйонів осіб, із них 12 мільйонів одразу і понад 7 мільйонів – від радіації.

Його американський колега Доналд Рамсфельд, який наступного тижня окремо зустрінеться з пакистанським та індійським лідерами, сьогодні в Лондоні заявив, що ситуація залишається напруженою: "Війна - це завжди щось непередбачене. Я гадаю, і нам, і їм важливо це розуміти та шукати шляхи радше послаблення, ніж загострення конфлікту."

У відповідь на це британський міністр оборони Джефрі Гун (Geoff Hoon) заявив сьогодні, що наразі міжнародна спільнота не знає, як примирити сторони: "Ми не маємо такої схеми, тому, що її не існує за умов такого швидкого розвитку ситуації. Що ми маємо, так це аргументи для переконання обох сторін не робити першого кроку, від якого можна чекати серйозного напруження."

Учора президентові Росії Путіну не пощастило намовити індійського та пакистанського лідерів зустрітися віч-на-віч у рамках наради з питань безпеки у Казахстані. А під час сьогоднішньої зустрічі з Генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном Володимир Путін сказав: "Якщо чесно, ми навіть не мали на меті звести разом пакистанського президента Мушарафа та індійського прем’єра Ваджпаї, тому що внутрішньополітична ситуація в обох країнах така, що їхня зустріч могла б призвести до певного дисбалансу політичних сил у цих державах. І це могло б бути навпаки – контр продуктивним."

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG