Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Ключковський про одеське протистояння


Юрій Ключковський про одеське протистояння

Одеса, 19 червня 2002 - Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування, народний депутат України Юрій Ключковський завжди приділяв особливу увагу подіям на Південних теренах України. Він є частим гостем не лише Одеси, але і сусіднього Миколаєва.

Він був серед головуючих на семінарі, якій відбувся у Києві 19 червня, де було обговорено систему виборчих комісій, проблеми їх повноважень, засади їхнього формування.

На новій посаді пан Ключковський, до речі, куруватиме підкомітетами законодавчого забезпечення органів виконавчої влади й Законодавства “Про вибори” і “Про об'єднання громадян”. Це означає, що чимало уваги доведеться приділяти Закону “Про Кабінет міністрів” і величезному комплексу – виборчому Законодавству.

Нагадав пан Ключковський і про той факт, що на виборах 2002 року було чимало нарікань і на принципи формування місцевих виборчих комісій.

За його словами: “Місцеві комісії формувалися за старим виборчим Законом ще 1998 року, оскільки новий не було запроваджено в дію. Президент наклав на нього вето.

Дуже багато нарікань було пов'язано зі сваволею яка відчувалася при формуванні виборчих комісій для місцевих виборів. Найбільше це відчувалося у Одесі та Києві.

Відносно принципу партійного формування виборчих комісій – є дуже багато бажаючих його позбутися саме тому, що тоді простіше буде застосовувати адміністративний ресурс і маніпулювати виборчим процесом.

Більшість політичних партій представлених нині у Верховній Раді будуть захищати принцип партійного формування виборчих комісій”.

Юрій Ключковський привітав і факт порушення Генеральною прокуратурою України карної справи за фактами фальсифікації виборів Одеського міського голови, депутатів міської Ради та народних депутатів України у мажоритарних округах Одеси.

“Я знаю про події в Одесі, які стосуються місцевих виборів.

Думаю, що факт розслідування Генеральною прокуратурою України фальсифікацій в Одесі є дуже позитивним фактом. Дай Бог щоби розслідування мало результати, а не було поховано як було з багатьма іншими актуальними справами...

Власне, коли мова йде про рівність розгляду схожих ситуацій, у різні часи, хотів би нагадати, що коли вибори мера оскаржувалися від імені Руслана Боделана, у 1998 році, суд було проведено у Кіровограді. Чому ж не було задоволено подібне прохання Едуарда Гурвіца в 2002 році? Тут немає належної рівноправності.

Мені здається, що такі питання слід виносити з під юрисдикції місцевих судів, оскільки вони не гарантують безсторонності у розв'язанні таких суперечок”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG