Доступність посилання

ТОП новини

Візит Президента Туреччини в Україну


Богдана Костюк Візит Президента Туреччини в Україну

Київ, 20 червня 2003 року.

18 – 20 червня Україну уперше відвідує Президент Туреччини Ахмет Недждет СЕЗЕР. Сам він назвав своє перебування у дружній українській державі надзвичайно важливим для подальшого поглиблення стосунків між Києвом та Анкарою, які відіграють ключову роль у Чорноморському регіоні. Тому питання регіональної та міжнародної безпеки, розвиток політичних та торговельно-економічних відносин між Україною і Туреччиною були на першому плані у процесі переговорів професора Сезера з українським колегою Леонідом Кучмою, керівниками українського парламенту та уряду.

Турецькі журналісти, які висвітлюють візит свого президента, розповіли цікаві речі про Ахмета Сезера. Він походить з родини турецьких переселенців з Болгарії, перед обранням на посаду очолював Конституційний суд Туреччини і вважається одним із кращих фахівців з питань конституційного права. Обіймаючи посаду голови Конституційного суду, пан Сезер відмовився від належних йому привілеїв – урядової квартири і броньованого автомобіля. Ахмет Сезер – палкий прихильник футбольного клубу “Бешікташ”, охоче відвідує разом з онуками матчі за участю цієї відомої команди.

Президент Туреччини цікавиться історією народів, які населяють Чорноморський регіон і, як він повідомив журналістам на нинішній прес-конференції, його мрією є перетворення Чорного моря на “море дружби”: “Президент України підтримав мою думку про те, що Чорне море повинне бути морем дружби і співпраці. А отже, переговори у Києві з високими посадовцями я присвятив якраз цим проблемам – розвитку добросусідських відносин між Україною і Туреччиною, поглибленню політичного діалогу і ділової активності між нашими двома державами та іншими країнами – учасницями Чорноморського економічного співробітництва. На користь усьому Чорноморському регіону іде і наша спільна діяльність у рамках ООН, НАТО, Ради Європи, ОБСЄ та інших організацій, що опікуються проблемами міжнародного співробітництва та безпеки”, - підкреслив президент Сезер.

Президент України Леонід Кучма також заявив, що візит Ахмета Сезера має особливе значення, оскільки “це перший візит пана Сезера в Україну, а також тому, що відбулася, так би мовити, наша підсумкова зустріч. Ми детально проаналізували і підбили підсумки співпраці першого десятиріччя українсько-турецьких дипломатичних стосунків, а також обговорили пріоритети на майбутнє. Я радий констатувати: співробітництво між Україною і Туреччиною набирає обертів з кожним роком. Торік зафіксований рекордний обсяг товарообігу – $ 1 млрд. 430 млн. Нинішня зустріч вкотре засвідчила традиційно високий рівень взаєморозуміння між нашими державами та обопільну налаштованість на активну співпрацю. Це стосується як європейського, регіонального, так і двостороннього виміру”, - наголосив Леонід Кучма.

Президенти України і Туреччини обговорили питання європейської інтеграції, які мають стратегічне значення для обох держав. Леонід Кучма та Ахмет Сезер наголосили на важливості спільно боротися з міжнародним тероризмом і злочинністю, а також долучитися до процесів стабілізації Іраку – це, за словами турецького президента, “ключові проблеми сьогодення”.

Президент України Леонід Кучма: “Наші держави зацікавлені у збереженні територіальної цілісності Іраку, у якнайшвидшому переході до самоврядування. На наше спільне переконання, до процесів післявоєнного врегулювання в Іраку має бути активно залучена ООН”.

Ще один важливий аспект українсько-турецького співробітництва – це допомога Анкари в облаштуванні кримських татар, що сприяє збереженню міжетнічного миру в Україні. Але про це йтиметься під час переговорів Ахмета Сезера з лідерами кримських татар і керівництвом Кримської автономії у Симферополі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG