Доступність посилання

ТОП новини

Рейтинг Путіна впаде, якщо він підтримає на виборах в Україні ставленика влади - Єльяшкевич.


Мар’яна Драч

Прага, 25 серпня 2004 року – Вибори в Україні – це іспит для Кремля. У цьому переконаний Олександр Єльяшкевич, колишній депутат Верховної Ради. Він рекомендує Росії відмовитися від підтримки кандидата на посаду президента від нинішньої української влади. Про це мовиться у статті, яку опублікував популярний інтернет-сайт української діаспори в Америці – brama.com (http://www.brama.com/news/press/2004/08/040819oped_putin-kuchma.html).

Єльяшкевич уже кілька років живе у Сполучених Штатах, де у 2002-му році отримав притулок. У 2000-му році в Україні було здійснено замах на його життя. За даними Єльяшкевича, таємні записи, зроблені у кабінеті президента України, доводять, що саме Леонід Кучма замовив розправу.

Які ж аргументи наводить Олександр Єльяшкевич? Президент Путін є найбільш рейтинговим політиком не лише Росії, але й тієї частини України, яка є вирішальною на виборах для нинішньої української влади. Єльяшкевич вважає, що президент Кучма хоче отримати реальні гарантії свободи і недоторканність капіталів – своїх і родини. А публічна підтримка Росією ставленика нинішньої влади - прем`єра Віктора Януковича - може мати суттєвий вплив на результати виборів.

Як пише Олександр Єльяшкевич, кримінальне минуле Януковича, зафіксоване рішенням радянських судів і кримінальне сучасне Кучми, зафіксоване записами його власних розмов у президентському кабінеті, прекрасно відомі Путіну. Президента Росії Єльяшкевич називає людиною з "гарячим серцем, холодним розумом і чистими руками".

Водночас Олександр Єльяшкевич попереджає, що за підтримку ставленика української влади Володимир Путін може поплатитися власною політичною кар''єрою. Радіо “Свобода” попросило Олександра Єльяшкевича пояснити, що він має на увазі:

"Після того, як Кучма відійде від влади, будуть ініційовані судові позови проти нього. В тому числі і я буду ініціювати судовий позов проти нього на території США. Там уже піде мова про конкретні злочини, які були скоєні українською владою на чолі з Кучмою.

Володимир Путін, який чудово обізнаний про те, який Леонід Кучма був як президент України, що він робив. Володимир Путін отримував інформацію від слідчої комісії ВР і від інших каналів. Ви розумієте, що спецслужби Росії мають повну інформацію про те, що відбувається в Україні.

Тому,якщо дії Володимира Путіна будуть направлені на те, щоб приховати конкретні докази чи захистити Леоніда Кучму( чи будь-яку іншу особу), надати якийсь імунітет на відповідній посаді чи допомогти якимось рішенням щодо майбутньої влади в Україні, яка потім не буде розслідувати певні злочини нинішньої української влади, то це буде, безумовно, сприйматись, як приховування злочину. Це не може негативно не вплинути на рейтинг Володимира Путіна в самій Росії ".


Олександр Єльяшкевич припускає, що тепер українське керівництво шантажує Москву секретними матеріалами:

"На мій погляд, однією з версій того, що відбувається сьогодні у російсько-українських відносинах у вищому керівництві, є шантаж з боку українського керівництва з приводу тих матеріалів, які мав колишній голова СБУ Леонід Деркач. Але чи це відповідає дійсності чи ні, ми будемо бачити виходячи з того, які конкретні дії буде приймати російський президент".

На запитання радіо “Свобода”, чи не надто він ідеалізує президента Росії, Олександр Єльяшкевич відповів, що не погоджується з усіма його кроками, але вважає Путіна яскравим політиком, який відстоює національні інтереси своєї держави. А з цими інтересами буде змушений рахуватися кожен переможець українських виборів. Єльяшкевич зазначає, що вже скоро президент Росії має зробити вибір, який матиме дуже важливі наслідки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG