Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 07:02

Володимир Огризко: Конституція України не передбачає повноцінного членства в ЄЕП.


Кирило Булкін

Київ, 30 серпня 2005 - Конституція України не передбачає повноцінного членства держави в єдиному економічному просторі разом із Білоруссю, Казахстаном і Росією. На цьому наголосив сьогодні перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко, коментуючи позицію України на нещодавній зустрічі на найвищому рівні керівників держав – учасниць СНД в Казані в Росії.

На відміну від попередніх років Україна чітко проголошує свою позицію щодо угод в рамках євразійських міждержавних структур. На нещодавньому саміті керівників країн-членів СНД в Казані Президент України не відмовився від вступу до ЄЕП остаточно, проте заявив, що готовий підписати лише 15 угод із 29. Цю позицію сьогодні прокоментував перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.

“Стосовно ЄЕП позиція України є чіткою і зрозумілою. Україна бере участь у створенні зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень в рамках ЄЕП. Далі іти, коли йдеться про створення наднаціональних органів, які будуть визначати позицію України з принципових економічних питань, ми не можемо”.

На запитання, чи стане Україна повноцінним членом ЄЕП, В.Огризко відповів:

“Чинна Конституція цього не передбачає. Якщо буде змінена Конституція і вона дозволить такі речі – інша справа. Але наскільки ми сьогодні можемо говорити, то до змін у Конституції в найближчі роки справа не дійде”.

При цьому Україна вже зараз готова до підписання важливих договорів у двосторонньому форматі з Росією. Серед них угоди про реадмісію, спрощений порядок перетину кордону, пенсійне забезпечення та інші:

“В двосторонньому вимірі ми зі свого боку практично всі міждержавні процедури завершили. З нашого боку жодних проблем і жодних перешкод уже давно немає”.

Тепер Україна чекає на відповідні кроки російської сторони й сподівається, що ці угоди можна буде підписати в найближчі місяці.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG