Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 13:00

Завдання Меморіального фонду барона Сміта та міжнародного «Фонду 21-го століття»


Богдана Костюк

Подолати старі стереотипи України у державах Європейського Союзу, посприяти обмінові між молодими фахівцями України та Великобританії – такі завдання ставлять перед собою Меморіальний фонд барона Сміта, та міжнародний «Фонд 21-го століття». Засновниких цих організацій – баронесса Елізабет Сміт і директор «Фонду 21-го століття» Джон Лорінгтон, - відвідали цими днями Київ.

Баронесса Елізабет Сміт каже, що долати стереотипи доби існування Берлінського муру і Варшавського пакту має покоління молодих політиків, науковців, журналістів. Тому головна мета очолюваного нею Меморіального фонду – сприяти відвідинам української молоді до Великобританії: «Ми працюємо у царині, якою опікується «Фонд 21-го століття», що його заснував мій чоловік три роки тому: це – програма молодіжного обміну, для розуміння принципів і можливостей демократії. Програма працює у семи державах СНД, і особливо важлива для сучасної України. Адже Україна зараз долає той негатив, який накопичився у політиці, економіці, у духовній сфері ще від часу існування Радянського Союзу. Я розумію, що це болісний процес, але українці вже знайшли своє місце, і це місце – Європа. Тому я хочу, щоби до Великобританії через наш Фонд приїздили молоді українські лідери – політичних осередків, громадських організацій, науковці іжурналісти – з тим, щоби побачити, як діє британська демократія, які процеси відбуваються у Європейському Союзі. Ми даємо українській молоді змогу упродовж шести тижнів спілкуватись і працювати у британських громадських, політичних, урядових організацях та установах, у Палаті Громад тощо».

А Джон Лотарінгтон розповідає про другий проект, який з наступного року здійснюватиме в Україні «Фонд 21-го століття»: «Наша мета – розбудова міжнародної співпраці та демократичного розвитку через об‘єднання зусиль молодих лідерів різних держав. Ми хочемо познайомити молодих громадських і політичних лідерів Великобританії з їхніми українськими колегами, а також показати їм сучасну Україну. Для цього наш Фонд направлятиме в Україну молодих британців, які подорожуватимуть українськими містами, досліджуватимуть українську історію і сьогодення і спілкуватимуться з українськими колегами. ЦЕ буде восьмеро громадських, політичних діячів, а також науковців та студентів, які знатимуть Україну».

І ці знання, на думку баронесси Елізабет Сміт і Джона Лорінгтона, з часом набудуть неоціненного досвіду: адже нинішні студенти і активісти громадських організацій, молоді політики прийдуть до влади – і будуватимуть європейський дім разом, без непорозумінь і конфліктів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG