Доступність посилання

ТОП новини

РПЦ оголосила про санкції проти Грецької церкви через визнання нею ПЦУ


Патріарх РПЦ Кирило (ліворуч) і президент Росії Володимир Путін, 2019 рік
Патріарх РПЦ Кирило (ліворуч) і президент Росії Володимир Путін, 2019 рік

Російська православна церква оголосила 17 жовтня про санкції проти Грецької (Елладської) церкви через рішення її Священного синоду про визнання Православної церкви України.

«Припиняємо молитовне і євхаристійне спілкування з тими архієреями Елладської Церкви, які вступили або вступлять в спілкування з представниками українських неканонічних розкольницьких угруповань. Ми також не благословляємо вчинення паломницьких поїздок у єпархії, керовані зазначеними архієреями. Відповідна інформація буде поширена серед паломницьких і туристичних організацій країн, що становлять канонічну територію нашої Церкви», – ідеться в повідомленні на сайті РПЦ за підсумками позачергового Синоду цієї релігійної організації.

Синод також уповноважив патріарха РПЦ Кирила «припинити поминання імені Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади в диптихах», якщо предстоятель Елладської Церкви почне в богослужіннях згадувати голову одного з «українських розкольницьких угруповань» (так у заяві РПЦ називають Православну церкву України).

Позачерговий собор ієрархів Грецької церкви 12 жовтня визнав автокефальну Православну церкву України. Грецька церква – перша після Вселенського (відомого також як Константинопольський) патріархату з-поміж помісних православних церков визнала незалежну українську церкву. Це рішення може дати поштовх до більш активного визнання ПЦУ іншими помісними церквами.

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній подякував главі Священного Синоду Церкви Греції.

У серпні Синод Елладської православної церкви підтвердив канонічність надання автокефалії Православній церкві України.

15 грудня 2018 року у соборі Святої Софії в Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому була створена помісна Православна церква України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

9 травня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату ще існує. Він також допустив відділення від ПЦУ Київського патріархату і заявив, що уповноважений скликати для цього церковний собор. Водночас Міністерство культури заявило, що УПЦ КП припинила існування.

20 червня у Володимирському соборі Києва збори під головуванням почесного патріарха ПЦУ Філарета вирішили відновити існування ліквідованої церкви УПЦ КП і скасувати визнання Православної церкви України. У ПЦУ рішення цього зібрання одразу ж назвали юридично нікчемним.

24 червня Православна церква України на Синоді позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея. Також Синод підпорядкував митрополитові Київському і всієї України Епіфанію безпосередньо всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня 2018 року були підпорядковані УПЦ КП.

ТАКОЖ НА ТЕМУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ:

УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю

Епіфаній: вести переговори з митрополитом УПЦ (МП) Онуфрієм нереально

РПЦ і головний храм армії Росії. Це пам’ятка агресії Кремля – Чапнін

XS
SM
MD
LG