Доступність посилання

ТОП новини

В Україну приїде спеціальний представник уряду Ірану – МЗС


Представник Ірану приїде «з офіційними вибаченнями», повідомив голова МЗС України
Представник Ірану приїде «з офіційними вибаченнями», повідомив голова МЗС України

Наступного тижня до Києва має прибути спеціальний представник уряду Ірану, заявив під час виступу в парламенті міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

За його словами, представник Ірану приїде «з офіційними вибаченнями».

«Ми хочемо публічно зафіксувати визнання іранською стороною своєї провини, визнання на міжнародному рівні документом», – додав міністр.

Пристайко також повідомив про переговори з іншими країнами щодо питань, пов’язаних з авіакатастрофою. Він зазначив, що США, місії різних країн, громадяни яких постраждали в авіакатастрофі, готують «пропозиції на міжнародному рівні, яким чином тиснути на Іран і вимагати відповідальності за те, що відбулося».

За словами голови МЗС, Тегеран готовий передати Україні «чорні скриньки» збитого літака після того, як їх проаналізує спільна слідча група експертів з Ірану, Канади й України.

Напередодні в МВС України повідомили, що в Ірані ідентифікували тіла всіх загиблих в авіакатастрофі українців, і їх мають доправити в Україну до 19 січня.

Загибель українського літака в Ірані. Що потрібно знати

  • Літак Boeing 737-800 NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (рейс PS752, реєстраційний номер UR-PSR) вилетів близько 6:10 8 січня маршрутом Тегеран-Київ, зник із радарів через кілька хвилин після підйому в повітря.
  • Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Авіакомпанія МАУ опублікувала списки загиблих пасажирів і членів екіпажу.
  • Серед загиблих у катастрофі було найбільше громадян Ірану (82 людини) і Канади (63 людини), а також 11 громадян України (2 пасажири і 9 членів екіпажу), 10 громадян Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Німеччини і 3 – Великої Британії, повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
  • Ким були загиблі в авіакатастрофі в Ірані українці: подробиці за посиланням.
  • Літак був вироблений у 2016 році, отриманий МАУ безпосередньо з заводу Boeing, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року. МАУ заявляє, що гарантує справність своїх літаків і високу кваліфікацію пілотів.
  • Згідно з першою реакцією іранської сторони, літак розбився через технічні причини, які призвели до аварії двигуна.
  • 11 січня, через 3 дні після катастрофи, президент Ірану Хасан Роугані визнав, що іранські військові помилково збили пасажирський Boeing 737 «Міжнародних авіаліній України». Він розпорядився знайти винних у цій трагедії.
  • Командувач повітряними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизадеповідомив, що оператор протиповітряної оборони Ірану самостійно вирішив випустити крилату ракету по літаку, не зумівши зв’язатися з командуванням.

XS
SM
MD
LG