Саме тому, зазначив Іван Кириленко, депутати намагатимуться напрацювати спільну програму для розгляду її парламентськими комітетами впродовж двох тижнів: «Ми б хотіли просити Верховну Раду не завтра (у вівторок) розглянути програму дій, – каже Іван Кириленко, – а розглянути тоді, коли вона пройде процедури, які пропонуються, і врахує зауваження та пропозиції від комітетів та від політичних сил».
Регіонали балансують у любові до БЮТ
Представники ж Партії регіонів погодилися із такою ініціативою опонентів. За словами лідера регіоналів Віктора Януковича, опозиція готова взяти участь у розробці антикризової програми: «Ми приймаємо таку самокритичну позицію з боку коаліції, і готові брати участь у розробці цієї програми».
Разом з тим, у Партії регіонів продовжують наполягати на відставці Прем’єра Юлії Тимошенко. За словами одного з чільників цієї політичної сили Миколи Азарова, сьогодні уряд має гарну можливість зробити це, оскільки він не може надати реальну програму та зміни до бюджету.
БЮТ вірить в «ширку»
Утім, у БЮТі продовжують вірити у реанімацію «широкої» коаліції. Віце-спікер Микола Томенко припустив, що уже через місяць формат коаліції може змінитися, і до нинішньої більшості долучиться Партія Регіонів.
Про домовленості між Блоком Юлії Тимошенко та Партією регіонів говорити ще зарано. Однак, на думку політичного експерта Володимира Фесенка, наразі відбувається чергова активність у переговорному процесі між цими політичними силами.
«Процес у розвитку. Як мінімум, можуть домовитися по деяких антикризових, а, можливо, одночасно, і політичних спільних ініціативах. А як максимум, дійсно, можна очікувати і змін до Конституції, і створення коаліції», – зазначив Володимир Фесенко.
Домовляться чи не домовляться вирішить Янукович?
Проте, зазначає Володимир Фесенко, у Партії регіонів є низка противників домовленостей з БЮТом: «Тут не лише Азаров, тут можна згадати і, так звану, групу РосУкрЕнерго, яка давно вже воює з Тимошенко, і яка також проти компромісу з Прем’єр-міністром».
Великий бізнес всередині Партії регіонів зацікавлений не тільки у перемозі свого лідера та послабленні позицій Тимошенко, а й у стабілізації економічної ситуації. Проте, самого Януковича хвилюють лише політичні дивіденди. Тож, на думку експертів, якщо він отримає спокусливі обіцянки та більш-менш реальні гарантії, що він стане президентом, навіть обраним парламентом, то домовленості між бютівцями та регіоналами мають шанси відбутися. А результатом цих домовленостей може стати нова Конституція.
(Київ–Прага)