«Для Ватикана ліпше проводити відкриті переговори навіть з країнами, лідери яких мають суперечиливу репутацію на Заході, ніж вести з ними підкилимні розмови. Адже «підкилимна політика» Святого престолу з колишніми державами соцтабору не принесла результатів», — зазначив аналітик видання «Il Riformista» Паоло Родарі.
Олександр Лукашенко висловив Папі своє задоволення, що довгоочікувана зустріч нарешті відбулася. Папа Римський і президент Лукашенко обмінялися символічними подарунками. Під час розмови йшлося про поглиблення співпраці між Білоруссю і Ватиканом.
За повідомленням прес-служби Святого престолу, сторони підтвердили мирне співіснування між православними і католицькими громадами в Білорусі. На прощання президент сказав: «Якщо буде воля Божа, зустрінемося на білоруській землі». Як наголосили у Ватикані, 25-хвилинна бесіда тривала у сердечній атмосфері.
Напередодні візиту повідомлялося, що пан Лукашенко намагатиметься взяти на себе роль організатора довгоочікуваної зустрічі між главами Римо-католицької та Російської православної церков. Однак в Італії такі наміри білоруського президента всерйоз не сприймають.
Ватиканський оглядач Паоло Родарі зауважив: «Всі чекають, що нинішній Папа чи його наступник зможе колись відвідати саму Росію заради такої історичної зустрічі з керівництвом Російської православної церкви. Але не думаю, що саме Лукашенко міг би бути посередником у цьому. Римо-католицька церква має нині прямі стосунки з РПЦ, Ватикану не потрібні сторонні посередники».
На думку експерта, не варто перебільшувати і говорити, що Бенедикт XVI, тепло прийнявши у своїй бібліотеці президента Білорусі, засвідчив йому міжнародне визнання. Папа Римський лише привітав останні кроки пана Лукашенка щодо поліпшення відносин з Євросоюзом. Таким чином, аудієнція у Ватикані стала початком політичної реабілітації білоруського президента, котрий 14 років вважався на Заході персоною нон-ґрата.
(Рим–Київ–Прага)