Пані Анна з чоловіком неподалік центральної площі тримали крамницю. Досі їхня підприємницька діяльність не відновилася. «Ми удвох із чоловіком повинні платити за оренду квартири 700 євро щомісяця у містечку за 25 кілометрів від Аквіли. І це при тому, що ми не працюємо», – розповіла жінка.
У їхньому будинку ледь встановили риштування, але ремонтні роботи не починаються. Місцева влада не спроможна фінансувати навіть лічені об’єкти, які вже в роботі.
Закон про реконструкцію
Член муніципальної ради Енріко Періллі пояснює: «Лише спеціальний закон, який передбачає відповідну суму грошей, може гарантувати реконструкцію міста. Тобто, маємо бути певними, що у 2011 році ми отримаємо визначену суму, у 2012 році наступну визначену частину коштів і т.д. Виключно закон може забезпечити відповідний економічний план відродження міста».
Жителі звинувачують владу в марнотратстві й бездіяльності. Як вони заявляють, гроші витратили на будівництво тимчасових містечок для потерпілих та організацію саміту «Групи восьми». Чиновники з Рима відповідають, що в історичній частині багато античних будівель, на відновлення яких знадобиться щонайменше 10 років.
Як бути з податками?
«Я пригадую, що після попередніх землетрусів потерпілі були звільнені від сплати податків років на десять, – зауважує речник комітету постраждалих Анджело Венті. – Потім поступово починали їх платити, але половину суми. А тут в Аквілі економіка міста все ще в занепаді, і вони ще претендують, щоб ми платили податки, ніби нічого не сталося».
Після римських маніфестацій в уряді повідомили, що переглянуть рішення про податки потерпілих. Опозиція пропонує запровадити окремий податок для громадян країни на відновлення економіки ураженого регіону. Аквіланці не заспокоюються. Вони обіцяють нові походи до Рима із чорно-зеленими прапорами рідного міста, кольори якого символізують жалобу і надію.