Доступність посилання

ТОП новини

Італія, Аквіла: потерпілі від землетрусу на барикадах


(архівна фотографія) Світові лідери вшановують хвилиною мовчання жертв землетрусу в Аквілі, 10 липня 2009 року

Рим – Мешканці італійського міста Аквіла, зруйнованого потужним землетрусом минулого року, вийшли з протестами до резиденції прем’єр-міністра в Римі. Потерпілі невдоволені повільними темпами реконструкції історичного міста.

Перші місяці після катастрофічного лиха увага світу була прикута до Аквіли. Барак Обама, Анґела Меркель та інші учасники саміту «Групи восьми» відвідували зруйновані квартали, співчували і пропонували допомогу. Прем’єр Сильвіо Берлусконі, хизуючись талантом бізнесмена-будівельника, запевняв, що середньовічна Аквіла постане з руїн доволі швидко. Після трагедії, внаслідок якої загинуло понад 300 осіб, це місто називають привидом.

Пані Анна з чоловіком неподалік центральної площі тримали крамницю. Досі їхня підприємницька діяльність не відновилася. «Ми удвох із чоловіком повинні платити за оренду квартири 700 євро щомісяця у містечку за 25 кілометрів від Аквіли. І це при тому, що ми не працюємо», – розповіла жінка.

У їхньому будинку ледь встановили риштування, але ремонтні роботи не починаються. Місцева влада не спроможна фінансувати навіть лічені об’єкти, які вже в роботі.

Закон про реконструкцію


(архівна фотографія) У гірському селі Онна неподалік Аквіли, зруйнованому землетрусом, наступного дня по ньому, 7 квітня 2009 року
Кабмін заспокоює і каже, що гроші є. Але місцеві керівники нарікають: готівка до бюджету не надходить. Вони вимагають ухвалити єдиний закон щодо відновлення міста Аквіли.

Член муніципальної ради Енріко Періллі пояснює: «Лише спеціальний закон, який передбачає відповідну суму грошей, може гарантувати реконструкцію міста. Тобто, маємо бути певними, що у 2011 році ми отримаємо визначену суму, у 2012 році наступну визначену частину коштів і т.д. Виключно закон може забезпечити відповідний економічний план відродження міста».

Жителі звинувачують владу в марнотратстві й бездіяльності. Як вони заявляють, гроші витратили на будівництво тимчасових містечок для потерпілих та організацію саміту «Групи восьми». Чиновники з Рима відповідають, що в історичній частині багато античних будівель, на відновлення яких знадобиться щонайменше 10 років.

Як бути з податками?


(архівна фотографій) Наметове містечко на стадіоні в Аквілі для постраждалих від землетрусу, 7 квітня 2009 року
П’ять тисяч осіб досі живуть у готелях за містом. 25 тисяч самі дають собі раду, залишившись без хати і часто без роботи. Після річної відстрочки жителі мають відновити сплату податків.

«Я пригадую, що після попередніх землетрусів потерпілі були звільнені від сплати податків років на десять, – зауважує речник комітету постраждалих Анджело Венті. – Потім поступово починали їх платити, але половину суми. А тут в Аквілі економіка міста все ще в занепаді, і вони ще претендують, щоб ми платили податки, ніби нічого не сталося».

Після римських маніфестацій в уряді повідомили, що переглянуть рішення про податки потерпілих. Опозиція пропонує запровадити окремий податок для громадян країни на відновлення економіки ураженого регіону. Аквіланці не заспокоюються. Вони обіцяють нові походи до Рима із чорно-зеленими прапорами рідного міста, кольори якого символізують жалобу і надію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG