«Країну мрій» задумав і втілив відомий український музикант і співак Олег Скрипка. За його словами, «фестиваль – це співпраця багатьох людей, це справжнє дружнє коло, і ми бачимо, як воно розростається». Дев’ята «Країна мрій» традиційно проходить на київському Співочому полі та довколишніх зелених кручах Дніпра.
Головна особливість фестивалю, – це, як каже Скрипка, «відсутність штучних технологій, усілякої хімії та пластмаси: звучить лише жива музика у виконанні справжніх майстрів, ремісники на очах гостей фестивалю створюють свої маленькі шедеври «з живих» матеріалів – дерева, глини, заліза, тканин».
«Дітлахам найбільше подобаються майстер-класи, на яких вони самотужки роблять іграшки, традиційну ляльку-мотанку. Їхні батьки здебільшого воліють оволодіти бодай мінімальним гончарним чи ткацьким мистецтвом», – вважає одна з постійних відвідувачок фестивалю, київська освітянка Ганна Музика.
Мета фесту – підтримка живої народної культури
Як повідомив Скрипка, гасло цьогорічної «Країни мрій» – «Підтримка та розвиток живої культури – це наша мрія!». Саме це, на думку мистецтвознавця Таміли Ташевої, робить «Країну мрій» однією з найбільш відвідуваних мистецьких подій України.
Із новинок фестивалю – зокрема кримська фольклорна сцена. Як повідомила Радіо Свобода Ташева, «буде представлене ціле кримськотатарське земляцтво». «Тобто у нас буде окрема сцена, заповнена танцями, майстер-класами, кухнею та співами», – розповіла вона.
А поруч на Алеї майстрів можна буде навчитися плетінню з лози, ковальському та гончарному мистецтвам, а ще, згідно з програмою фестивалю, – спробувати зварити сучасну літературну страву з відомими українськими письменниками.
Керуючий літературними справами фестивалю, письменник і видавець Віталій Капранов не зміг на прохання Радіо Свобода визначити найцікавіші презентації та події літературної «Країни мрій». «Цього року насправді дуже важко розставити акценти, когось окремо обрати – чи Ореста Лютого, чи Василя Шкляра? А чи «Троїстих музиків» від братів Капранових? Напрочуд різний склад учасників», – каже він.
Традиції та новації
Окрім літературного, музичного та мистецького напрямків «Країни мрій», організатори фестивалю пропонують забави на дитячому майданчику, майстерню народних танців та презентацію сучасного одягу в етнічному стилі від українських дизайнерів.
На Кобзарській сцені звучатимуть українські балади, а у суботу журі фестивалю оприлюднить результати конкурсу на найкращу вишиванку – традиційного змагання на «Країні мрій». За словами Скрипки, визначити у цьому конкурсі найкращих надзвичайно складно: «Усі вишиванки чудові, а всі ті, хто їх вдягає, напрочуд симпатичні».
А для футбольних фанатів у п’ятницю ввечері відкриється фан-зона, де футбольні матчі демонструватимуться у прямому ефірі. Фестиваль «Країна мрій» цього року включений у культурну програму Євро-2012.