Доступність посилання

ТОП новини

Кримінальна Одеса: куди дівся Яблонський?


Кримінальна Одеса: куди дівся Яблонський?

Одеса, 24 липня 2001 - Як стало відомо, о другій годині ночі 21 липня з міської лікарні №5 зник заарештований Яблонський, який звинувачувався в отриманні значних хабарів (частина 3, стаття 168, статті 172, 165 Кримінального кодексу). Він перебував там з підозрою на хворобу гепатит.

Охорону підозрюваного здійснювали бійці підрозділу “Беркут” та два оперуповноважених ГСБП Жовтневого районного відділу міліції міста Одеси.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Юрій Кармазин.

Він далі продовжив:

“Цікаво, що після арешту Яблонський був звільнений Іллічівськом райсудом. Була визначена підсудність розгляду справи не в Жовтневому районі, де оскаржувалася санкція. Про день слухання справи в Іллічівському суді прокуратуру взагалі не повідомили. Таким чином, його випустили.

Коли прокуратура області досягла його повторного взяття під варту, він почав говорити, що є хворим - підозра на гепатит. Його розмістили у лікарні, і вночі він попрохав у охорони помитися. “Беркут” залишився у лікарні, а Яблонський з одним із охоронців поїхав до себе додому. Там Він і втік при досить загадкових обставинах...

Цікаво, що начальником Служби ГСБП Жовтневого райвідділу міліції Одеси є Олег Горбатюк. Він відомий тим, що є зятем Руслана Боделана. Яблонський був директором відомого ринку “книжка”. За даними оперативних працівників, у нього було багато епізодів отримання хабарів, хоча заарештований він був за одним таким епізодом при отриманні понад двох тисяч доларів США.

У цілому, за даними, які має парламентський комітет з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією, сума хабарів, які проплачувалися Яблонському, від 70 до 100 тисяч доларів США.

Звільнення Яблонського з під варти та його втеча виявляються досить загадковими. Фактично, я вважаю, що це обійшлося не без сприяння посадових осіб і внаслідок відверто – непрофесійних дій під час охорони.

Я гадаю, що ця втеча нагадує побіг, зроблений зі слідчого ізолятора Служби безпеки України рік тому.

Очевидно, багато людей не зацікавлені в тому, щоб Яблонський почав давати свідчення про справжніх господарів ринку та справжні обставини всього, що відбувалося в цій частині Одеси. Мене здивувало, що, фактично, широкомасштабних заходів з пошуку Яблонського в Одесі вжито не було”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG