Доступність посилання

25 Вересень 2017, Київ 01:00

У Сербії розпочалася передвиборча кампанія


У Сербії розпочалася передвиборча кампанія

Белґрад, 6 серпня 2002 – Поки що не відомо, скільки кандидатів змагатиметься за президентське крісло. Відомо лише, що в Сербії зареєстровано 326 політичних партій. Преса з цього приводу пише, що Сербія є чемпіоном світу, коли йдеться про кількість політичних організацій.

Першою опозиційною політичною організацією в Сербії в новітній період стала 1989 року Демократична партія. Її засновники згодом розійшлися. А сьогодні партію очолює республіканський прем’єр-міністр Зоран Джінджич. Її перший лідер Драґолюб Мічунович тим часом заснував Демократичний центр, Воїслав Коштуніца – Демократичну партію Сербії, а Владан Батич – Демохристиянську партію.

У республіці є ще дев’яносто партій, у назві яких є прикметник “демократична”. Наприклад, Демократична педагогічна партія, Демократична партія залізничників, Народна селянська демократична партія, Торговельна демократична партія тощо. Сто партій у своїх назвах відзначають, що вони є сербськими, а югославськими називає себе одинадцять партій. У реєстрі є тридцять варіантів народних партій, десять комуністичних, одинадцять екологічних, шістнадцять радикальних і соціал-демократичних і так далі. Є, між іншими, й Народна комп’ютерна партія Сербії, Селянсько-ветеринарна партія, Югославська демократична партія доброї волі тощо. Через це преса політичну сцену в республіці часто називає політичними джунглями.

У часи Мілошевича для реєстрації політичних партій було достатньо зібрати підписи ста громадян. Політологи пояснювали, що режим великою кількістю партій прагне збити громадян із пантелику і таким чином розпорошити голоси тих, хто голосував за опозицію. Опозиціонери стверджували, що чимало партій заснувала політична поліція. Єдиною діяльністю численних “прогресивних”, “демократичних” та “народних” партій було розповсюджувати заяви на підтримку колишньому президентові. Звичайно лідери таких псевдопартій заявляли, що вони мають десятки тисяч членів. Вони, як правило, не брали участь у виборах, а закликали своїх прихильників голосувати за “справжні патріотичні сили”, тобто за правлячу партію.

Правляча коаліція у Сербії наразі складається з сімнадцяти партій, а в парламентській опозиції є чотири партії, включно з тією, яку очолює президент Югославії Воїслав Коштуніца.

Про намір балотуватися на пост глави держави заявляють лідери багатьох партій і рухів. Для цього необхідно зібрати десять тисяч підписів. Отож передвиборча кампанія буде й свого роду тестом достовірності так званих автобусних партій. Преса називає їх автобусними тому, що всіх їхніх членів, мовляв, можна вмістити в один автобус.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG