Доступність посилання

ТОП новини

Українці заборгували за газ 26 мільярдів гривень – Тимошенко


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що загальна внутрішня заборгованість з оплати за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 26 мільярдів гривень, зокрема 7,7 мільярда заборгували підприємства Теплокомуненерго.

Про це голова уряду заявила сьогодні під час наради з головами ОДА з питань оплати за спожитий газ.

«Як уряд і НАК «Нафтогаз» може робити такі надзвичайні фокуси за розрахунками з Росією за природний газ у той час, коли вся країна заборгувала за газ 26 мільярдів гривень? – запитала Тимошенко. – Це якраз ті гроші, якими можна розраховуватися за газ, який ми споживаємо впродовж всього року».

Прем’єр вважає ситуацію, що склалася зі внутрішніми розрахунками за газ, надзвичайною, складною, напруженою і небезпечною. «Щомісяця ця заборгованість збільшується, накопичується і перетворюється вже просто на трагедію для країни», – додала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що ніхто з учасників нинішньої наради не залишить залу засідань доти, поки не буде знайдене рішення і механізми покриття боргів перед НАК «Нафтогаз України». За її словами, облгази також мають «фундаментальні масштабні заборгованості».

За словами прем’єра, найбільше заборгували за газ мешканці Києва і східних областей України – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська і Харківська.

********
Ющенко: Київ гарантує безперебійний і безпечний транзит газу

Віктор Ющенко під час саміту глав держав Центральної Європи у сербському місті Нові Сад. 19 червня 2009 р.
Україна гарантує безперебійний і безпечний транзит газу через свою територію, заявив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи на 16-му саміті глав держав Центральної Європи у сербському місті Нові Сад.

Президент наголосив, що українській газотранспортній системі 45 років, і вона залишається однією з найбільших у Європі. «І працює без збоїв», – додав Ющенко. Він висловив упевненість, що так буде й надалі.

Водночас він нагадав про брюссельські домовленості щодо модернізації української ГТС і, користуючись нагодою, запросив європейські компанії до участі у конкретних інвестиційних проектах.

Нагадуючи про події початку цього року, які у ЗМІ, за його словами, назвали газовою війною, Президент України вкотре наголосив на неприпустимості політичного шантажу в газовій сфері, зауваживши, що це є загрозою не лише для України, а й для усієї Європи.

Президент знову закликав до вироблення єдиних правил на енергетичному ринку Європи, зазначивши, що сьогодні є надактуальним питання створення єдиного енергетичного ринку.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG