Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:16

Джерела російсько-українських складнощів


Віктор Ющенко є джерелом складнощів в українсько-російських відносинах, заявляє російський президент Дмитро Медведєв. Натомість український посол у Росії Костянтин Грищенко зазначає, що корінням суперечностей є зміна світогляду.

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що у Президента України Віктора Ющенка «домінують русофобські уявлення» та що Президент України зайняв «неконструктивну позицію» стосовно Росії. За повідомленням прес-служби Кремля, Медведєв сказав про це в інтерв’ю німецькому виданню «Шпіґель».

За словами російського лідера, достатньо жорстка полеміка не ведеться між суспільством, і вже точно не між державами в цілому. «Якщо говорити цілком відверто, то ця полеміка або всі ці складнощі стосуються лише однієї людини – нинішнього Президента України», – зазначив Дмитро Медведєв.

Він каже, що це супроводжувалося вельми неприємними речами: «розривом економічних домовленостей, героїзацією поплічників фашизму, бажанням переробити історію». Медведєв також додав, що «рішення про висилку тих або інших дипломатів – це просто недружній крок, і на це потрібно реагувати».

Президент Російської Федерації запевнив, що російський посол приїде до України і приступить до своїх обов’язків. Водночас Медведєв зазначив, що рішення Кремля не висилати посла до Києва – «це, дійсно, була крайня форма реагування».

Російський лідер висловив сподівається, що ситуація зміниться після обрання нового Президента України.

Зміна світогляду є корінням суперечностей в українсько-російських відносинах – Грищенко

Світогляд українців і росіян істотно змінився за останніх 18 років, і саме у відмінності поглядів на минуле і сьогодення – корінь більшості суперечностей між Україною та Росією.

Таку точку зору висловив посол України у Російській Федерації Костянтин Грищенко у статті для «Дзеркала тижня».

За словами українського дипломата, коріння багатьох конфліктів та суперечностей в україно-російських відносинах криється в одному, досі не для всіх очевидному факті: «за роки після розпаду СРСР ми, зберігаючи багато спільних інтересів, стали дуже різними і за моделлю суспільного розвитку, і за світоглядом».

За словами посла, держава для російської політичної еліти i суспільства є важливою надцінністю, яка формує навколо себе систему решти цінностей i пріоритетів. У російській еліті популярна ідея безперервності державотворчого процесу.

«Сьогоднішня російська еліта не тільки не відхрещується від будь-якого етапу минулого своєї країни, – фактично всі вони подаються через позитив», – зауважив посол, додавши: «В Україні історичний процес не сприймається як цілісний. Період перебування українських земель у складі Російської імперії та СРСР переважно розглядається як етап національного історичного розвитку, що мав негативні наслідки».

Костянтин Грищенко наголосив, що для російської еліти базовою ідеєю залишається орієнтація на велич Росії: «Такі погляди формують специфічне бачення історії, яке, своєю чергою, часто заходить у конфлікт із українськими оцінками спільного минулого».

За словами дипломата, неспівпадання оцінок приводить до конфліктів і суперечностей між Україною і Росією з приводу інтерпретації сторінок «загальної історії». Проте, він відзначив, що неспівпадання варто розглядати не як суперечку колонізаторів і колонізованих, а як диспут державників і лібералів.

«Усвідомлення цих об’єктивних розходжень повинне утримувати і Москву, і Київ від спроб учити одне одного, від намірів нав’язувати сусідові свою модель як єдино правильну», – зазначив посол України у Росії Костянтин Грищенко.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG