Доступність посилання

ТОП новини

Литва – серед 10 кандидатів в члени ЄС


Литва – серед 10 кандидатів в члени ЄС

Вільнюс, 21 грудня 2001 — Можна сказати, напередодні Різдва Литва одержала чудовий подарунок від Європейського Союзу. Оглядач щотижневого вільнюського журналу “Вяйдас” Аудрюс Бачюліс за подарунок вважає не лише 55 мільйонів євро, які Європейська Комісія дає на закриття Ігналінської атомної електростанції. Головний подарунок було зроблено підчас саміту в Лакені, де ясно і недвозначно було сказано, що Литву, якщо вона не сповільнить у реформах і переговорах, то в 2004 році буде запрошено стати членом ЄС. “Те, що кілька років тому здавалося неможливим и недосяжним мов казка, сьогодні вже стає реальністю – через три роки ми будемо вже “офіційними” європейцями. Сусідів естонців, яким ми заздрили, доженемо – нас запросять усіх разом”, вважає оглядач журналу “Вяйдас”, колишній прес-секретар прем’єр-міністра.

Рішення керівництва ЄС серед десятьох країн в 2004 році запросити до ЄС і Литву Аудрюс Бачюліс тому називає подарунком, що, на його думку, в Брюселі трохи прижмурили очі на це, що не відбувається реформа енергетики, що в Литві навіть говорити забули про приєднання до Європейської енергетичної мережи, що інтересами кількох фінансово-економічних угруповань гальмується податкова реформа.

За даними міжнародного опитування, в країнах, які бажають членства в ЄС, литовці є більшими єврооптимістами ніж їхні сусіди. Якби референдум відбувався тепер, за нього проголосувало би 53% литовців, тим часом в Латвії членство в ЄС підтримує 47%, в Естонії – лише 38% населення.

Щоб досягти середнього рівня життя країн ЄС, Литві треба буде 31 рік, Латвії – 27 років, а Естонія такий рівень досягне через 19 років, за прогнозами Європейської Комісії. Литва за цим показником опинилася між Болгарією і Туреччиною. Натомість Словенія досягне середнього рівня ЄС за один рік.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG